Rubriky:

Reprezentace

Trenéra dvacítky Sýkoru potěšila týmová práce a respekt

10. února 2009 12:18 - PRAHA

Zatímco reprezentace mužů vyhořela na turnaji LG Hockey Games ve Švédsku, česká hokejová dvacítka se představila na turnaji pěti zemí ve finském Turku, kde obsadila výborné druhé místo. „Kluci hráli přesně podle toho, jak jsme chtěli a bylo vidět, že parta držela pohromadě,“ uvedl pro Sport.cz trenér Marek Sýkora.

Čeští mladíci se umístili na druhé pozici za Švédskem. Připsali si cenný skalp domácího Finska v podobě vítězství 4:1 a mohou se pyšnit nejlepším skóre jak v počtu vstřelených tak obdržených branek. „Jsem velmi spokojen,“ neskrýval radost Sýkora. „Hráli jsme výborně, výsledky to dokazují,“ dodal.

„Měli jsme k dispozici hráče z juniorských soutěží, kteří neměli zkušenosti s mezinárodním hokejem a přesto jsme vytvořili dobré mužstvo,“ řekl Sýkora. „Velmi mne potěšilo, že mužstvo respektovalo systém a hrálo podle toho, jak jsme chtěli,“ kvitoval s povděkem morálku hráčů, kteří poslouchali trenéry do puntíku.

Na prvním turnaji po mistrovství světa se mladíci utkali postupně se Švédskem (0:2), Finskem (4:1), Německem (5:0) a Švýcarskem (7:2). „Neměli jsme hráče ze světového šampionátu a bylo vidět, že i kluci, kteří jsou opomíjení a nemají takovou kvalitu, vytvořili dobré mužstvo,“ řekl Sýkora.

Po dvou brankách si na turnaji připsali Jan Buchtele, Lukáš Radil (oba Pardubice), Antonín Melka (Kladno), Radim Heřman (České Budějovice) a Jaroslav Hafenrichter (Slavia). „Neměli jsme výrazné individuality, spíše šlo o výbornou týmovou práci. V průměru hráli všichni velice slušně. Že by však tým táhla nějaká dvojice či jeden hráč a my spoléhali na něj, to ne,“ uvedl šedesátiletý stratég.

Konečná tabulka turnaje pěti zemí hokejistů do dvaceti let:
1.Švédsko4301015:810
2.Česko4300116:59
3.Finsko4210115:118
4.Švýcarsko410038:173
5.Německo400045:180

Tomáš Horáček, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace