Rubriky:

Reprezentace

Zraněný útočník Bednář na MS hrát nebude

15. dubna 2009 17:13 - PRAHA

Nejproduktivnější hráč uplynulé extraligové sezóny Jaroslav Bednář nebude startovat na mistrovství světa ve Švýcarsku. Útočník pražské Slavie se trenérům omluvil kvůli zranění. Bednář dohrál finále play off s vlasovou zlomeninou kosti pod kotníkem.

"Je to definitivní, jeho zdravotní stav neumožňuje start na šampionátu," řekl generální manažer reprezentace Martin Urban novinářům ve středu v Liberci, kde se národní tým připravuje na České hokejové hry.

Dvaatřicetiletý útočník, který v sezoně nasbíral včetně play off 92 kanadských bodů za 39 branek a 53 asistencí, naznačil, že zřejmě nebude moci reprezentovat hned po posledním šestém finálovém zápase v Karlových Varech.

"Strašně mě to mrzí, moc rád bych jel, ale opravdu to nejde. I když mi to na zápas opíchali, druhý den jsem se na to nemohl skoro postavit. Takže jsem vůbec netrénoval," řekl zklamaný Bednář deníku Sport. Start na třetím mistrovství světa v kariéře jej lákal. "Docela jsem si věřil, že bych mohl mužstvu pomoct. Ale nejde to, bohužel," dodal Bednář.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace