Rubriky:

Reprezentace

Seveřané na Karjale vsadí na zkušenost

30. října 2003 12:00 - PRAHA

Především zkušené hráče pozvali na turnaj Karjala trenéři hokejových reprezentací Švédska a Finska. Kouč domácích Summanen zařadil do kádru devět legionářů. Po téměř třech letech se do mužstva vrací bek Karalahti, z Ottawy do Evropy přišel Dahlman, nyní hrající pod českým koučem Sýkorou v Ilvesu Tampere.

 

ČTK/Alexandra Mlejnková

Švédský kouč Nilsson si vedle ostřílených vybral jediného nováčka, 19letého A. Steena, jehož otec i strýc hráli NHL. Tre kronor zahájí turnaj 6. 11. doma v Nyköpingu proti Česku, pak se přesunou do Helsinek, kde by měl kapitán Jönsson odehrát jubilejní 200. zápas za reprezentaci.

Nominace Švédska:
brankáři: Liv (HV 71 Jönköping), H. Lundqvist  (Frölunda)
obránci: R. Sundin (Frölunda), Lindman, Hallberg, Frögren (všichni Färjestad), H. Jonsson (MoDo), T. Johansson (Linköping), Mag. Johansson (Langnau/Švýc.), Rhodin (Fribourg/Švýc.)
útočníci: Karlberg (Fribourg/Švýc.), Mat. Johansson, Nordström, Jönsson (všichni Färjestad), Hedström, Rudslätt (oba Djurgaarden), Salomonsson,Svartvadet (oba MoDo), Kahnberg, A. Steen (oba Frölunda), Anger (Brynäs), Davidsson (Jönköping)
Nominace Finska:
brankáři: Norrena (Linköping/Švéd.), Bäckström (Oulu)
obránci: Eskelinen, Tuulola (oba Hämeenlinna), Saravo (Tappara Tampere), Karalahti (IFK Helsinky), Kiprusoff (Kloten/ Švýc.), Niemi (Frölunda/Švéd.), Nummelin (Lugano/Švýc.)
útočníci: V. Peltonen (Lugano/ Švýc.), Rajamäki, Dahlman (oba Ilves Tampere), Immonen (Jyväskylä), Kallio (Frölunda/Švéd.), Pakaslahti (Jokerit), Rintanen (Kloten/ Švýc.), Eloranta (Turku), Viuhkola (Oulu), Laakkonen (Hämeenlinna), Pärssinen (IFK Helsinky), Määttänen (Jönköping/Švéd.), Hentunen (Fribourg/ Švýc.)
Nominace Ruska:
brankáři: Sokolov (Omsk), Tarasov (Novokuzněck)
obránci: Turkovskij, Proškin, D.Bykov (všichni Kazaň), Vasiljev, Guskov, Rjazancev (všichni Jaroslavl), Tverdovskij (Omsk), Gusev (Čerepovec), Maleňkych (Togliatti)
útočníci: But, Antipov (oba Jaroslavl), Bojkov,  Skugarev (oba Togliatti), Gorovikov, Dobryškin (oba Čerepovec), Krivokrasov, Jačmeněv (oba Chabarovsk), Koroljov (Kazaň), Ovečkin, Čupin (oba Dynamo Moskva), Pronin (CSKA Moskva), Volkov (Ufa), Krajev (Nižněkamsk),  Sušinskij (Omsk)

kez, Právo

Zrušit


Podsekce:

 
  • MS do 20 let 2016/2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..