Rubriky:

Reprezentace

Hadamczik jmenoval kapitánem Plekance, hvězdami z NHL nabitý turnaj v Rusku je výzvou

10. prosince 2012 18:24 - Praha
(Aktualizováno: 10. prosince 2012 18:50)

Hokejová reprezentace se v pondělí odpoledne sešla v Praze před moskevským turnajem Channel One Cup. Trenér Alois Hadamczik, který měl až na nachlazeného obránce Lukáše Krajíčka k dispozici kompletní tým, odtajnil, že kapitánem pro druhý díl podniku Euro Hockey Tour bude útočník Tomáš Plekanec.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Když jsem měl jistotu, že pojede, bylo vše jasné. Rozhodla jeho výborná výkonnost a charakter. Pleky má velké srdce," vysvětluje svou volbu kapitána Hadamczik, který jako zástupce určil Petra Nedvěda s Tomášem Rolinkem. Právě útočník ruské Ufy se do národního týmu vrací poprvé od února letošního roku, kdy absolvoval Švédské hry.

Z původní nominace musel Hadamczik kvůli zranění vyškrtnout útočníky Hanzala se Sobotkou, Vondrkovi zase vyšel vstříc kvůli rodinným důvodům. Na jejich místo povolal třineckého Jakuba Orsavu, Jana Kováře z Plzně a Antonína Honejska ze Zlína, který si tak odbyde premiéru v seniorském nároďáku.

Program turnaje:
Čtvrtek 13. prosince:
17:00 Rusko - Švédsko
17:30 Finsko - Česká republika (Helsinky)
Sobota 15. prosince:
11:00 Rusko - Česká republika
15:00 Finsko - Švédsko
Neděle 16. prosince:
11:00 Rusko - Finsko
15:00 Česká republika - Švédsko

Pro čtvrteční zápas v Helsinkách proti domácím Finům budou Honejsek s Orsavou připravení jako náhradníci, nejpozději během dvou víkendových duelů v Moskvě ale do hry zasáhnou. Hadamczik uvažoval i o nominaci plzeňského útočníka Milana Gulaše. „Ale je to typologicky podobný hráč jako Růžička s Petružálkem a já chtěl mít hokejisty s odlišným stylem hry," říká kouč.

V pondělí se mu před tréninkem hlásil takřka kompletní tým, chyběl jen obránce Lukáš Krajíček. „Je mírně nachlazený, k mužstvu se připojí v úterý večer. Pro čtvrteční utkání bude připraven jako sedmý obránce, proti Finům mám v plánu hrát na šest beků," poodhaluje své záměry Hadamczik. Pondělní trénink pak kvůli střevním potížím vynechal útočník Jakub Voráček, v úterý by už ale na ledě neměl chybět.

Sestava pro úvodní zápas s Finskem
Pavelec (Salák)
F. Novák, Kindl, Škoula, R. Polák, Kutlák, Nakládal - Krajíček
P. Nedvěd, Plekanec, Michael Frolík - Hemský, Krejčí, Voráček - M. Růžička, Koukal, Rolinek - Petružálek, Jan Kovář, Jak. Svoboda. Honejsek, Orsava

V jeho výběru pro druhý turnaj EHT v sezóně figuruje hned osm hráčů hrajících NHL, což slibuje zajímavou podívanou. Zámořských posil však kromě Finů houfně využili i zbylé dva týmy a zejména domácí Rusové skládají hvězdný tým v čele s Ovečkinem, Malkinem a Kovalčukem.

„Sice to bude turnaj jako každý jiný, ale hodně náročný. Beru to jako výzvu. Každý z hráčů musí předvést maximální výkon," uvědomuje si Hadamczik, který nebude muset řešit problémy s dodatečnou nominací, pokud by během turnaje došlo v zámoří k dohodě. NHL totiž dnes oznámila, že ruší všechny své zápasy až do konce kalendářního roku. „Přitom ve čtvrtek a pátek Jágr s Plekancem brali jako hotovou věc, že NHL začne a odjedou do zámoří," usmál se trenér.

Jan Škvor, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace