Česko - Švýcarsko 4:3Dvacítka na MS porazila Švýcary i napodruhé a obhájila loňské páté místo

Česká hokejová reprezentace skončila na mistrovství světa hráčů do dvaceti let stejně jako loni na pátém místě. Rozhodl o tom zápas o konečné umístění proti Švýcarsku, které Přerostův celek na turnaji v ruské Ufě porazil i napodruhé 4:3, tentokrát po základní hrací době. Pod výhru se třemi góly podepsal elitní útok ve složení Jaškin, Hertl, Hyka.

Tomáš Hyka (27) posílá do odkryté švýcarské branky puk, kterému v cestě nezabrání ani švýcarský obránce Cedric Hachler.

V úvodu se český tým bránil při Hertlově vyloučení, ale oslabení zkrátil faul Martiho. V páté minutě šel pykat Berstchy, ale Švýcaři v oslabení udeřili. Do úniku ujel Sieber a překonal Bartošáka střelou do pravého horního rohu. V polovině utkání se prokličkoval před Boltshausera Pavelka, ale nezamířil přesně. Na druhé straně měl šanci Guerra.

Český tým se radoval z vyrovnání po 102 vteřinách druhé části, kdy se při přesilovce trefil z mezikruží Jaškin. Při sérii trestů na obou stranách se pak skóre neměnilo, až ve 38. minutě skóroval opět Přerostův tým. Po Hertlově vhazování se zapsal z levého kruhu mezi střelce Hyka. Po 77 vteřinách sice vyrovnal po přečíslení Andrighetto, ale Česku vrátil vedení hned za 14 sekund po objetí branky Frk.

V závěrečném dějství se Češi ubránili při vyloučení Jaškina, který krátce po návratu z trestné lavice mohl zvýšit. Povedlo se to až v 52. minutě, kdy při Guerraově trestu pojistil náskok Hertl. Ten mohl po kombinaci z Jaškinem ještě zvýraznit rozdíl. Závěr zdramatizoval gólem 62 sekund před koncem při Musilově vyloučení a power play Andrighetto, ale těsný náskok český tým udržel.

MS hokejistů do 20 let, zápas o 5. místo
Česko - Švýcarsko 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)on-line
Branky a nahrávky: 22. Jaškin (Šidlík, Hyka), 38. Hyka (Hertl), 39. Frk (Pavelka, Beránek), 52. Hertl (Hyka, Sedlák) - 5. Sieber, 39. Andrighetto (Martschini), 59. Andrighetto (Bertschy). Rozhodčí: Jablukov (Něm.), Levonen - Puolakka (oba Fin.), Sivov (Rus.). Vyloučení: 10:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1733.
Sestava ČR: Bartošák - Musil, Hrbas, Šidlík, Štencel, Jeník, Pavelka, Urbanec - Jaškin, Hertl, Hyka - Beran, Švihálek, Sedlák - Frk, Faksa, Beránek - Koblasa, Vrána, Němec - Tomeček. Trenér: Miroslav Přerost.
O udržení:
Německo - Lotyšsko 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Rieder (Draisaitl), 31. Draisaitl (Kahun, Rieder), 37. Kretschmann (Uvira, Draisaitl), 46. Draisaitl (Rieder), 56. Uvira (Latta) - 16. Rancevs (Rosinskis, Ševčenko), 59. Kuzmenkovs (Zvirbulis, R. Lipsbergs).
Finsko - Slovensko 11:4 (3:0, 4:3, 4:1)
Branky a nahrávky: 4. Järveläinen (Teräväinen), 9. Salomäki (Armia), 14. Armia (Salomäki), 22. Barkov (Pokka, Korpisalo), 23. Armia (Ristolainen, Määttä), 24. Armia (Pokka, Markus Granlund), 38. Salomäki (Määttä, Markus Granlund), 46. Lehkonen (Lindbohm), 48. Teräväinen (Markus Granlund), 57. Teräväinen (Barkov, Järveläinen), 59. Määttä (Teräväinen, Lamberg) - 29. B. Mráz (Bíreš, Rusina), 34. Buri (Daňo), 35. Bíreš (B. Mráz), 45. Bíreš (Kolena, B. Mráz).