Rubriky:

Reprezentace

Hudler dává góly, přesto říká: V koncovce jsme jaloví

7. května 2013 12:24 - Stockholm

Je teď jediným českým hokejistou, který střílí góly, ale body za ně nejsou. Jiří Hudler se trefil v sobotu se Švédskem a hned dvakrát proti Švýcarům. Moc úsměvů na tváři mu to sice nevyloudilo, ale z českého představení neměl úplně beznadějný pocit.

 

Anders Wiklund, ČTK/AP

Že Švýcaři porazí Švédy, Kanadu a Česko, to jste nejspíš nečekali...
Je to zklamání, ale myslím, že jsme byli lepší. Líp jsme bruslili, víc jsme hráli na puku. Je to smutný, protože po druhé třetině jsme věřili, že je to náš zápas, byli jsme na koni. Ale když si necháme dát čtyři góly... Taky v koncovce jsme jaloví.

Kde to chce víc zabrat? Chodit ještě tvrději do branky?
Kdybych to věděl, řekl bych vám to.

Tři zápasy, jediná výhra. Je to deprimující?
To snad ani ne. Už to nejsou tak překvapivé výsledky, jako by byly před osmi deseti lety. Musíme se s tím srovnat. Švýcaři dobře bruslí, jsou organizovaní, disciplinovaní. Je vidět, že tam mají prvky z Kanady. Už to hrají jinak, než před lety.

Teď si dva dny odpočinete a pak vás čekají Dánové a Slovinci.
Pokud chceme být ve čtvrtfinále a uspět, tak tyhle zápasy musíme stoprocentně vyhrát. Ale my tady do každého zápasu jdeme naplno.

Je to lepší, že nyní hrajete s relativně slabšími protivníky?
Teď už nemáme čas se trápit a taky doufám, že jsme se dotrápili. Musíme se dát dohromady na další zápas. Nejsme v páté třídě. Každý ví, co má udělat, abychom byli ve čtvrtek v plné síle.

Bylo v kabině trochu dusno?
Něco jsme si k tomu řekli, rozebrali si to. Nemůžeme věšet hlavy, že jsme prohráli. Zápasů je sedm, zatím nejsme venku. Věříme, že to dotáhneme.

Kouč Hadamczik si pochvaluje, jak vaše řada s Voráčkem a Tlustým pracuje.
Je těžký za někoho mluvit, každý se cítí jinak. Někdo cestoval 16 hodin, každý se s tím širokým ledem vyrovnává jinak. Je ale pravda, že naše lajna tady má hodně tutovek.

Před třemi lety v Německu si reprezentace prošla ještě těžší krizí a dosáhl na zlato. Je to pro vás motivace?
Možná pro kluky, co tam byli a kteří to zažili. Máme tolik zkušeností, že bychom měli každý v sobě najít v pravou chvíli to nejlepší.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace