Rubriky:

Reprezentace

Živě

Švýcaři mají v nominaci na zápasy s Českem i Brunnera a Josiho

22. dubna 2014 11:48 - Bern

Hokejisté Švýcarska mají v nominaci na zápasy s Českem v Euro Hockey Challenge dvě posily z NHL. Kouč Sean Simpson už bude mít k dispozici útočníka Damiena Brunnera z New Jersey a obránce Romana Josiho z Nashvillu. Pro mistrovství světa může počítat i se zadákem Yannickem Weberem z Vancouveru, který se ale připojí k týmu až v příštím týdnu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vedle Brunnera a Josiho doplnili švýcarský kádr v třetím týdnu přípravy nově také obránce Denis Hollenstein s útočníky Kevinem Romym a Jurajem Šimkem ze Ženevy a Robert Mayer z Hamiltonu z AHL. Čtyřiadvacetiletý rodák z Havířova chytá na farmě Montrealu pátou sezónu, do zámoří odešel v roce 2007 z Klotenu a působil dva roky v Saint John v QMJHL.

V týmu má Simpson, který se po sezoně se švýcarskou reprezentací rozloučí a bude trénovat Jaroslavl, sedm vicemistrů světa z loňska ze Stockholmu. Jsou to obránci Julien Vauclair, Robin Grossmann a Josi a útočníci Andres Ambühl, Thibaut Monnet, Reto Suri a Denis Hollenstein. Vauclair, Josi, Ambühl, Suri, Hollenstein, Brunner a útočník Kevin Romy se představili na únorových olympijských hrách v Soči, kde skončili Švýcaři až devátí. V kádru ještě nejsou hráči mistrovského Curychu a poraženého finalisty Klotenu.

Švýcaři mají za sebou v Euro Hockey Challenge dva domácí zápasy se Švédskem (1:4 a 4:3 po sam. nájezdech) a dva duely v Bělorusku (5:2 a 1:2 po sam. nájezdech). Po vystoupení v Grodnu opustili kádr obránce Samuel Guerra s útočníkem Samuelem Walserem z Davosu a další forvardi Pascal Berger z Bernu, Thomas Déruns z Lausanne a Lino Martschini z Zugu.

Zápasy Švýcarsko - ČR se budou hrát v pátek 25 dubna od 19:45 v Neuenburgu a v neděli 27. dubna od 13:30 v Basileji. Před světovým šampionátem sehrají Švýcaři ještě 2. května přípravný duel v Mannheimu s Německem a o čtyři dny později v Curychu s Kanadou.

Nominace Švýcarska na zápasy Euro Hockey Challenge v Neuenburgu a Basileji (25. a 27. dubna):
Brankáři:
Leonardo Genoni (Davos)
Daniel Manzato (Lugano)
Robert Mayer (Hamilton/AHL)
Obránci:
Clarence Kparghai
Dominik Schlumpf
Julien Vauclair (všichni Lugano)
Anthony Huguenin
Jérémie Kamerzin (oba Fribourg-Gottéron)
Robin Grossmann (Davos)
Tim Ramholt (Zug)
Roman Josi (Nashville/NHL)
Dean Kukan (Lulea/Švéd.)
Útočníci:
Denis Hollenstein
Kevin Romy
Juraj Šimek (všichni Ženeva)
Etienne Froidevaux
Caryl Neuenschwander (oba Lausanne)
Thibaut Monnet
Benjamin Plüss (oba Fribourg-Gottéron)
Andres Ambühl (Davos)
Inti Pestoni (Ambri-Piotta)
Thomas Rüfenacht (Lugano)
Tristan Scherwey (Bern)
Reto Suri (Zug)
Damien Brunner (New Jersey/NHL)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.