V kabině byl průvan, zápas rozhodl až Kolář. Puk jsem co nejrychleji zametl, líčil střelec

Minsk

Nečekaného hrdinu našel národní tým při divokém souboji s Francouzi na mistrovství světa v Minsku. Po 139 vteřinách prodloužení napálil puk do sítě soupeře obránce Jan Kolář. Sedmadvacetiletý hráč Doněcku přitom nepatří mezi vyhlášené reprezentační střelce, přesto právě on rozhodl o výhře 5:4 v prodloužení.

Jan Kolář (druhý zprava) střílí rozhodující gól francouzskému brankáři Florianu Hardymu z Francie.

Jak jste se při vítězném gólu dostal až takhle před branku?

Při hře čtyři na čtyři musíme podporovat útok i jako obránci, proto jsem se snažil zaclánět gólmanovi a když tak být nachystaný ve vhodném okamžiku nějak puk dorazit.

Čtvrtfinálový program MS (čtvrtek 22. května):
15:00 USA - ČR (aréna Čižovka)
16:00 Rusko - Francie (aréna Minsk)
19:00 Kanada - Finsko (aréna Čižovka)
20:00 Švédsko - Bělorusko (aréna Minsk)

Viděl jste vůbec mezírku mezi betony gólmana Hardyho?

Neviděl, prostě jsem jen zametl puk co nejrychleji do branky. Pak jsem se ještě otáčel, abych to případně zkusil ještě jednou. Naštěstí už nebylo nic potřeba. Kluci v kabině říkali, že gól musíme konečně dát, protože těch šancí bylo hodně. Spadlo to tam pro mě v nejlepší možnou chvíli. Rozhodl jsem zápas, který jsme moc potřebovali vyhrát.

Šlo vám tak hodně o to obsadit ve skupině třetí místo a vyhnout se ve čtvrtfinále Rusům?

Taky trochu, ale záleželo nám i na psychice, abychom šli do čtvrtfinále s lepším naladěním. Bohužel první třetina byla velmi špatná, z ní jsme měli všichni fakt hodně nepříjemný pocit.

Co se dělo v šatně?

Trošičku byl pak průvan v kabině a řekli jsme si, že ten styl hry musíme změnit. Nebylo to ale ani o nějakých nervech, spíš jen o nás, abychom začali předvádět, co na ledě máme.

Nezaskočil vás přece jen soupeř trochu?

Francouzi jen ukázali, jak mají šikovné útočníky a bylo opravdu hodně nepříjemné je bránit. Jsou rychlí a hlavně si nehrajou s pukem, ale jdou přímočaře do brány. Mě teda překvapili. Řekl bych, že už neplatí ten dojem lidí u nás, že Francie je nehokejová země.

Je úleva to hlavní, co převládá po takhle bláznivém zápase?

To je jasný. Po výhře se líp spí, ani únava pak není taková a měli bychom dostat i povzbuzení z pocitu, že jsme takhle otočili zápas, i když jsme zbytečně prohrávali už 0:3.

Postoupí česká reprezentace přes Spojené státy do semifinále MS?