Česko- Rusko 11:2Bravo! Čeští hokejoví mladíci rozstříleli Rusko. Sborné naložili na Hlinkově memoriálu jedenáct gólů

Břeclav

Skvělá jízda české hokejové reprezentace do 18 let na Memoriálu Ivana Hlinky pokračuje. Po Američanech a Finech si svěřenci trenérů Jakuba Petra a Petra Svobody vyšlápli i na Rusy. Sbornou deklasovali po nevídané kanonádě vysoko 11:2.

Čeští hokejisté do osmnácti let se radují z branky - ilustrační foto.

Čeští mladíci tak suverénně ovládli skupinu A a v semifinále turnaje se v pátek od 19 hodin utkají v Břeclavi se Švédskem. O druhém finalistovi se rozhodne ve slovenských Piešťanech mezi zámořskými týmy Kanady a USA, jejichž duel začíná v 17:30.

Češi před 1548 diváky už s jistotou prvního místa ve skupině se ujali vedení v šesté minutě díky Dvořákovi. Rusové, kteří na turnaji ještě nebodovali, sice za necelé tři minuty vyrovnali po trefě Kaprizova, ale ve 13. minutě opět prohrávali po brance Dymáčka.

Ve druhé třetině domácí rozhodli. Nejdříve se prosadil Suchý a mezi 33. a 34. minutou skórovali během pouhých 56 vteřin Dufek, znovu Dymáček a Stránský, který navíc svým dalším gólem 50 sekund před koncem druhé části upravil už na 7:1.

Další trefu Petrova výběru přidal v 47. minutě Jašek, za 61 vteřin sice zkorigoval stav Žukenov, ale Češi byli nadále při střelecké chuti. Podruhé se mezi střelce zapsal Dvořák a pak skóroval dvakrát také Zbořil, který nejdříve využil přesilovku pěti proti třem a pak využil i klasickou početní výhodu.

Memoriál Ivana Hlinky, turnaj hokejistů do 18 let:
Skupina A (Břeclav):
ČR - Rusko 11:2 (2:1, 5:0, 4:1)
Branky: 6. a 50. Dvořák, 13. a 33. Dymáček, 34. a 40. Stránský, 55. a 58. Zbořil, 24. Suchý, 33. Dufek, 46. Jašek - 9. Kaprizov, 47. Žukenov.
USA - Finsko 9:4 (1:1, 3:2, 5:1).