Rubriky:

Reprezentace

I přes fiasko Čechů na MS zaujali Zacha a David Kaše, chválí v zámoří

8. ledna 2015 11:06 - Praha

Nevydařené vystoupení českých hokejistů na MS do dvaceti let znamenalo pro fanoušky i samotné hráče velké rozčarování. Přestože výběr trenéra Miroslava Přerosta se oproti očekáváním vůbec nedostal do bojů o medaile, někteří jedinci dokázali i tak v dobrém slova smyslu zaujmout zámořské experty.

 

Frank Gunn, ČTK/AP

Prestižní magazín The Hockey News se zaměřil na hráče, kteří na šampionátu prokázali své kvality a na něž teprve čeká draft NHL. Vůbec nejvíce zaujal ex-liberecký Pavel Zacha, jehož otec mimo jiné ostrými komentáři proti vedení týmu rozdmýchal rozsáhlou polemiku.

„Pro Čechy to byl velmi těžký turnaj. Přijeli s velkými ambicemi poté, co jejich tým do 18 let získal stříbrné medaile a podobně uspěl i na Memoriálu Ivana Hlinky, jenže očekávání nenaplnili.  Ale úroveň Zachova počínání byla obdivuhodná, přestože na mistrovství zaznamenal jen dva body v pěti zápasech. Je velký, rychlý a má velmi šikovné ruce. Navíc je plně koncentrován na svůj cíl," píše The Hockey News.

Zároveň připomíná, že sedmnáctiletý rodák z Brna už má dobře zvládnutou angličtinu a ve svém aktuálním působišti v Sarině má průměr téměř bod na zápas.

Z českého týmu upozornil The Hockey News také na Davida Kašeho. „I když má jen pět stop a devět palců (175 cm), hraje jako by měl mnohem víc. Je velmi silný na buly, udělal jeden bod ve druhé přesilovkové formaci a předvedl dobrou hru s pukem," dodal magazín.

roj, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace