Rubriky:

Reprezentace

Živě

Loňský nejlepší trenér NHL Hartley povede Lotyše

20. prosince 2016 14:22 - Riga

Nejlepší trenér předminulé sezóny NHL Bob Hartley povede reprezentaci Lotyšska. Šestapadesátiletý kanadský kouč získal loni Cenu Jacka Adamse po úspěšném ročníku v Calgary, ale pak se mu s týmem Flames nevedlo a letos v květnu byl odvolán. Nyní se dohodl s lotyšským svazem a bude mužstvo připravovat na mistrovství světa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hartley v roce 2001 získal s Coloradem Stanleyův pohár, v zámoří vedl také Atlantu a čtyři roky Calgary. V Evropě prožil úspěšnou štaci v Curychu, s nímž získal před čtyřmi lety švýcarský titul. S Lotyši se nyní dohodl na roční spolupráci s opcí.

"Jsem nadšený z nové výzvy, bude to moje první zkušenost u národního celku. Už se těším, až zahájíme přípravu," citoval kanadského kouče web mezinárodní federace IIHF.

Lotyše naposledy vedl Haralds Vasiljevs, jenž narychlo zaskočil za Leonidse Beresněvse, jenž rezignoval těsně před závěrem kvalifikace na olympijské hry v Koreji na začátku září. Na květnovém MS lotyšští hokejisté nastoupí ve skupině v Kolíně nad Rýnem proti domácímu Německu, Rusku, USA, Švédsku, Slovensku, Dánsku a Itálii.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.