Švýcarsko - Česko 4:1Olympijský sen je v troskách. České hokejistky v klíčovém duelu podlehly Švýcarsku

Arosa

České hokejistky na historický postup na olympijské hry nedosáhly a budou v roce 2018 v Pchjongčchangu chybět. V přímém souboji o postup z kvalifikační skupiny C v Arose podlehly domácímu Švýcarsku 1:4. Obhájkyně bronzu z minulé olympiády v Soči naopak o turnaj nepřijdou.

Český tým si dělal naděje na účast pod pěti kruhy i na základě úspěchu na loňském mistrovství světa v Kamloops, kde vyhrál na Švýcarskem v základní skupině 3:1 a i díky tomu dosáhl na historickém maximum v podobě šestého místa.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vozáka v Arose před 1342 diváky vedly od 18. minuty po brance Lédlové, ale na přelomu první a druhé třetině neproměnily 66 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem.

Domácí tým ve 35. minutě vyrovnal díky Müllerové a 18 sekund před koncem druhého dějství v přesilovce při vyloučení českého týmu za špatné střídání dokonala obrat Stadlerová. V polovině třetí třetiny při trestu Kolowratové zvýšila opět Müllerová a v závěru při power play dovršila výsledek do prázdné branky znovu Stadlerová.

Z kvalifikační skupiny D v Oji postoupily domácí Japonky, které uspěly proti Němkám, Francouzkám a Rakušankám.

Kvalifikace hokejistek na olympijské hry v roce 2018 - skupina C v Arose (Švýcarsko):
Švýcarsko - ČR 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 35. a 50. Müllerová, 40. a 60. Stalderová - 18. Lédlová. Rozhodčí: Allenová (USA), Arianová-Lortieová (Kan.) - Johanssonová (Švéd.), Linneková (Něm.). Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 1342.
Norsko - Dánsko 5:1 (0:1, 4:0, 1:0).