Rubriky:

Reprezentace

Jandač volal Jágrovi. Na olympiádu ho ale nejspíš nevezme

9. ledna 2018 15:42 - Praha
(Aktualizováno: 9. ledna 2018 16:32)

Vypadá to, že jeho angažmá v Calgary se blíží konci a podle zámořských novinářů je i jeho setrvání v NHL krajně nejisté, přesto se nezdá příliš pravděpodobné, že by se hokejový útočník Jaromír Jágr objevil v nominaci národního týmu pro únorové olympijské hry v Pchjongčchangu. Vyplývá to z vyjádření reprezentačního trenéra Josefa Jandače, který s pětačtyřicetiletým křídelníkem v pondělí telefonicky hovořil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Konec Jaromíra Jágra v Calgary zatím nenastal, jsou to jen spekulace a dohady. Momentálně je v rekonvalescenci a není zdravotně fit," poukazuje Jandač pro Sport.cz na fakt, že hráče mající smlouvu v NHL na olympijské hry v Koreje nominovat nemůže.

„Sám Jarda teď navíc není v úplně extra ideálním rozpoložení," připomíná Jandač, že Jágr již poněkolikáté v sezóně laboruje se zraněním v dolní části těla a v tomto kalendářním roce zatím nenastoupil do jediného zápasu.

„Jeho návrat z NHL se ale zatím nekoná, tím pádem jsou pro mě jakékoliv spekulace bezpředmětné. Situace je teď jasně daná," řekl Jandač.

Ten zveřejní finální nominaci pro hry v pondělí 15. ledna. Jak by se zachoval, pakliže by Jágr, jenž figuruje v širším výběru zveřejněném na podzim, do té doby své působení v NHL ukončil a vrátil se do Evropy? „Nechci spekulovat, co by, kdyby. Jágr na tom není zdravotně optimálně, nezažívá sezónu podle svých představ a nejspíš ani sám nemá tendenci se někam nabízet."

O složení výběru pro Pchjongčchang už má Jandač víceméně jasno. „Z osmdesáti procent, možná i víc, už máme jména pro nominaci po kupě. Zbývá už jen vyřešit pár otazníků ohledně zdravotního stavu některých hráčů," uzavírá trenér.

škv, Sport.cz

Byl by Jaromír Jágr přínosem pro českou reprezentaci na ZOH v Koreji?

Zrušit