Hokejisté Karlových Varů postoupili do semifinále Tipsport Cupu

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů zvítězili v závěrečním utkání skupiny A Tipsport Cupu nad Litvínovem 4:0 a zajistili si postup do semifinále. Úřadující vicemistr a loňský finalista letní pohárové soutěže se v souboji o finále utká ve čtvrtek 28. srpna doma se Znojmem. Litvínov měl šanci na postup jen v případě výhry v základní hrací době.

Energie rozhodla prakticky už v úvodní třetině, kterou vyhrála 3:0. Západočeši otevřeli skóre v 6. minutě, kdy gólman Hübl neudržel Dobroňovu střelu a kapitán Skuhravý doklepl volně ležící puk před brankovou čárou. Za 63 vteřin zvýšil v přesilovce Kristek a v 13. minutě zužitkoval další početní výhodu Košťál.

Litvínov, který po čtyřech zápasech turné ve Švýcarsku z minulého týdne nastoupil k třetímu utkání Tipsport Cupu ve třech dnech, sice vyrovnal hru, ale neměl sílu na odpověď. Naopak v druhé části pojistil výhru domácích Milan Procházka.

Tipsport Hockey Cup:
Skupina A:
Energie Karlovy Vary - Litvínov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 6. Skuhravý, 8. Kristek, 13. Košťál, 26. Procházka. Rozhodčí: Hodek. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. Diváci: 1500.
Konečná tabulka skupiny A:
1. Karlovy Vary4211012:59
2. Chomutov420028:66
3. Ústí nad Labem4111112:116
4. Kladno411027:145
5. Litvínov4101210:134

Hokejisté Třince prohráli v pátém kole Tipsport Cupu na ledě prvoligové Komety Brno 2:5 a promarnili šanci pojistit si ve skupině D postup do semifinále. Oceláři mají ale boj o první místo stále ve svých rukou, když ve čtvrtek porazí v normální hrací době Zlín. Na jejich zaváhání bude čekat nejen Kometa, ale také Vítkovice, kterým může zajistit postup ve čtvrtek úspěch v Olomouci.

Kometa se před 4341 diváky dostala do vedení v deváté minutě, kdy skóroval v přesilovce pěti proti třem Houdek. V úvodu druhé části sice vyrovnal Květoň, ale opět v početní výhodě se trefil znovu Houdek a za 14 sekund zvýšil Klimt na 3:1. Další brněnské branky přidali v třetím dějství Sedlák s Polodnou a Gureň už jen v závěru zmírnil porážku Ocelářů.

Tipsport Hockey Cup
Skupina D:
Kometa Brno - Oceláři Třinec 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 9. a 25. Houdek, 25. Klimt, 45. Sedlák, 47. Polodna - 23. Květoň, 57. Gureň. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 4341.