Rubriky:

Češi

Živě

Allertová českou tenisovou výpravu v Riu nerozšíří

28. července 2016 11:37 - Praha

Česká tenisová výprava na olympijských hrách v Riu de Janeiro se nerozšíří. Po odhlášení Švýcarky Belindy Bencicové se teoreticky otevírala možnost k dodatečné pozvánce pro Denisu Allertovou, ale aktuálně 85. hráčka světového žebříčku už s předstihem uvedla, že by případnou nabídku na start v Riu nevyužila.

 

Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Třiadvacetiletá Allertová byla v době uzávěrky olympijské kvalifikace po Roland Garros mimo postupové příčky, ale od té doby několik hráček účast zrušilo. Mezinárodní federace ITF proto s předstihem zjišťovala zájem náhradníků o start v Riu, Allertová však prostřednictvím Českého tenisového svazu tuto možnost odmítla.

"Když jsem byla několikátou náhradnicí pod čarou, tak jsme s trenérem připravovali program bez mé účasti v Riu. Navíc nejsem po zdravotních problémech stoprocentně fit a letět na jeden zápas do Brazílie mi nepřišlo v pořádku. Jsem mladá a těším se, že si ještě užiju několik olympiád v plné síle," uvedla Allertová pro ČTK.

Český tenis budou v Riu ve dvouhrách reprezentovat Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Barbora Strýcová a Lukáš Rosol, ve čtyřhrách pak páry Šafářová se Strýcovou, Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou a Rosol s Radkem Štěpánkem.

Kvůli obavám z viru zika olympiádu odmítli Tomáš Berdych a Karolína Plíšková. Jiří Veselý musel účast zrušit, protože má angínu a bere antibiotika.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..