Rubriky:

Češi

První zlatou medaili v Riu získala americká střelkyně Thrasherová

6. srpna 2016 14:25 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 6. srpna 2016 16:24)

První zlatou medaili na olympijských hrách v Riu de Janeiro vybojovala devatenáctiletá Američanka Virginia Thrasherová. Vyhrála střelbu ze vzduchové pušky před Číňankami Tu Li a obhájkyní londýnského zlata I S'-ling.

 

Jeremy Lee, Reuters

České puškařky nepostoupily z kvalifikace. Nikola Mazurová v ní byla osmnáctá, Adéla Bruns skončila na 32. místě.

Thrasherová přitom dosud nikdy na velkých závodech nevystoupila na stupně vítězů. Nejvýš byla letos na Světovém poháru v Mnichově čtvrtá v malorážce, ve vzduchové pušce je v SP jejím maximem dokonce až sedmé místo. "Překonalo to mé nejdivočejší sny," řekla novopečená olympijská šampionka. Tu Li, která už má dvě olympijská zlata a na střelnici v Riu v této disciplíně opanovala dubnový Světový pohár, s ní ve finále prohrála o bod.

Thrasherová se jako malá věnovala krasobruslení. Na střelbu přešla před pěti lety po rodinném výletu na lov. Hned první ranou na prvním lovu zastřelila jelena a přesná muška jí vydržela. Do finále postoupila ze šestého místa. "Asi v polovině finále jsem si uvědomila, že bojuji o medaili. Ale rychle jsem tu myšlenku zaplašila a soustředila se na dýchání, na každou jednotlivou ránu," vyprávěla.

Jednadvacetiletá Mazurová nastřílela v kvalifikaci 414,4 bodu a od finálové osmičky ji dělilo 1,5 bodu. Na postupových místech se krátce objevila jen v úvodu druhé položky. Bruns měla součet 411,8 bodu.

Česká republika má na první medailovou disciplínu olympijských her příjemné vzpomínky. Kateřina Emmons ve vzduchovce vybojovala v roce 2004 v Aténách bronz a o čtyři roky později v Pekingu zlato.

Bruns získala v Londýně 2012 ještě pod dívčím jménem Sýkorová bronz ve své hlavní disciplíně, třípolohové malorážce. V té se stejně jako Mazurová představí v Brazílii ve čtvrtek.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Sportovní střelba:
Ženy - vzduchová puška:
1. Thrasherová (USA) 208,0 b.
2. Tu Li 207,0
3. I S'-ling (obě Čína)
4. Englederová (Něm.)
5. Vdovinová (Rus.)
6. Ahmadiová (Írán)
7. Pejčičová (Chorv.)
8. Schererová (USA)
...
v kvalifikaci 18. Mazurová
32. Bruns (obě ČR)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..