Fidži - Nový Zéland 12:7Fidži má blízko k první medaili z OH. Ragbisté vyřadili Nový Zéland

Rio de Janeiro

Ragbisté Fidži mají blízko k olympijské medaili, která by pro jejich zemi byla první v historii. Ve čtvrtfinále sedmičkového turnaje v Riu porazili favorizovaný Nový Zéland 12:7 a ve čtvrtečním semifinále nastoupí proti Japonsku. Druhou dvojici vytvoří týmy Velké Británie a JAR.

DJ Forbes (vpravo) z Nového Zélandu v souboji s Velkou Británií.

Nový Zéland, úřadující mistr světa v sedmičkovém i v klasickém ragby s 15 hráči, byl na pokraji senzačního vyřazení už v základní skupině. All Blacks zahájili olympijský turnaj úterní porážkou s Japonskem a pak nestačili ani na Brity. Nakonec se favorizovaný tým dostal do čtvrtfinále na úkor Spojených států pouze zásluhou o jediný bod lepšího skóre.

V deštivém čtvrtfinále Novozélanďané vyhráli první poločas 7:5, ale pak už bodoval jen soupeř, který má ze sedmičkového MS dvě zlaté medaile. Podobně otočili zápas s Francií také Japonci. Jihoafričané porazili Austrálii 22:5 a utkání Britů a Argentinou rozhodlo po remíze 0:0 až prodloužení.