USA - Francie 100:97I Francie sehrála vyrovnaný zápas s americkými basketbalisty

Rio de Janeiro

Američtí basketbalisté potřetí za sebou sehráli na olympijských hrách v Riu de Janeiro vyrovnané utkání. Po Austrálii a Srbsku je trápila i Francie, ale hvězdy z NBA utkání kontrolovaly a dovedly ho k výhře 100:97. A to zejména zásluhou Klaye Thompsona, který dal 30 bodů včetně sedmi trojek.

Basketbalista Thomas Heurtel z Francie (vpravo) a americký reprezentant Kyrie Irving.

Francie nastoupila bez svého klíčového hráče Tonyho Parkera, kterého trenér šetřil na důležitější zápasy. Jeho místo zaujal Thomas Heurtel a vedl si velmi dobře, když nasbíral 18 bodů, osm doskoků a devět asistencí. Spolu s Nandem De Colem drželi svůj tým neustále na dostřel.

Američané sice měli převahu a vedli, ale nedařilo se jim soupeře zlomit. Vždy, když se Francie přiblížila, znovu zapnuli, utekli na dvouciferný rozdíl, pak znovu polevili a vrátili soupeře do hry.

Stalo se to i v poslední čtvrtině, kdy se pět minut před koncem přiblížila Francie na pouhé čtyři body. Jenže pak Kyrie Irving v pádu nahodil pro Kevina Duranta na smeč a po trojce Carmela Anthonyho to bylo znovu o deset bodů.

Bronzoví medailisté z mistrovství Evropy snížili na tři body až trojkou v poslední vteřině. Irving měl vedle deseti bodů také 12 asistencí, Durant přidal 17 bodů.