Rubriky:

Ostatní

Čínský farmář přijel do Ria na tříkolce. Na cestě je už 15 let!

4. srpna 2016 15:30 - Praha

Tohle je extrém. V Číně asi obyvatelé důchodového věku nemají co dělat. Třeba si sednou na tříkolku a vyrazí si užívat. Ale ne na hodinu, na odpolední vyjížďku. Šedesátiletý Čchen Kuan-ming se rozhodl pro dvacet let! Na cestě je od roku 2001. Po světě nyní vládne téma olympijských her, tento stařík s dlouhým vousem si je nenechal ujít. „Upřímně přeji zahajovacímu ceremoniálu v Riu, aby byl úspěšný, příjemný a brilantní. Brazílii přeji vše nejlepší,“ nechal se slyšet netradiční sportovec, který je od soboty v Riu.

Reuters

„Olympiáda? To znamená mír na celém světě a harmonii mezi lidmi," věří v lepší svět Čchen, který šlápl do pedálů v roce 2001. Jižní Amerika, Oceánie, pak Afrika, Evropa, Skandinávie. „Do Japonska se chci dostat v roce 2020," má jasno farmář z východní Číny.

Bílé dlouhé vousy, tříkolku zaparkoval u stadiónu Maracaná, okamžitě se stal terčem zájmu místních obyvatel a turistů. Jeho cestovní stroj nešlo přehlédnout, navíc nápis na něm - 170 000 kilometrů. „Rozhodl jsem se, že pojedu do každého hostitelského města olympijských her," vysvětlil Čchen Kuan-ming, který navštívil také Indii, Kambodžu, Laos, Írán, Pákistán, Turecko.

V průměru ujede padesát kilometrů denně. Sám, jediným jeho společníkem na cestě je tříkolka. Další tři týdny zůstane v Riu, pak se vydá opět na cestu. Jeho cílem, hodně vzdáleným cílem, je Tokio, dějiště letní olympiády 2020.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..