Trap na olympiádě ovládla australská střelkyně Skinnerová

Rio de Janeiro

Olympijskou vítězkou ve střelecké disciplíně trap se stala Australanka Catherine Skinnerová. Ve finále porazila Natalii Rooneyovou z Nového Zélandu 12:11. Bronzovou medaili získala Američanka Corey Cogdellová.

Australanka Catherine Skinnerová se zlatou medailí.

Skinnerová dosáhla ve 26 letech při premiéře na OH na první velký triumf v kariéře. Dosud nejlépe byla třetí na předloňském mistrovství světa a titul jí dosud chybí i ve Světovém poháru.

V Riu přitom z kvalifikace prošla do boje o medaile až po rozstřelu dvou závodnic o zbylé postupové místo. Ale v semifinále už byla nejlepší a v souboji o zlato ji proti Novozélanďance nezlomilo ani manko dvou zásahů.

Cogdellová byla třetí i před osmi lety v Pekingu, tentokrát bronz získala až v dodatečném rozstřelu proti Španělce Fatimě Gálvezové.

V semifinále vypadly nejlepší střelkyně z kvalifikace Laetisha Scanlanová z Austrálie a italská obhájkyně londýnského titulu Jessica Rossiová.