Rubriky:

Ostatní

Kosovo má díky judistce Kelmendiové první olympijské zlato

7. srpna 2016 23:02 - Rio de Janeiro

Judistka Majlinda Kelmendiová jako první reprezentantka Kosova získala olympijskou medaili a hned zlatou. Ve finále kategorie do 52 kilogramů porazila Italku Odette Giuffridovou. Bronzové medaile vybojovaly Japonka Misato Nakamuraová a Ruska Natalia Kuzjutinová. Mužskou kategorii do 66 kilogramů vyhrál Ital Fabio Basile.

 

Markus Schreiber, ČTK/AP

Kelmendiová patřila na olympijských hrách v Riu de Janeiro k favoritkám, ve své váhové kategorii je druhá ve světovém žebříčku. Světovou desítku Giuffridovou v těsném finálovém duelu porazila na juko díky chvatu z úvodu utkání.

Dvojnásobná mistryně světa, která byla vlajkonoškou Kosova při pátečním zahajovacím ceremoniálu, startovala už na olympiádě v Londýně. Tehdy reprezentovala Albánii a vrátila se domů bez medaile.

Jednadvacetiletý Basile, který byl letos třetí na evropském šampionátu, získal první velké zlato. Úřadujícího mistra světa An Paula z Koreje ve finále porazil na ipon po minutě a 24 sekundách zápasu. Před časovým limitem vyhrál Basile čtyři z pěti zápasů na cestě k životnímu triumfu. Bronzové medaile získali Uzbek Rišod Sobirov a Japonec Masaši Ebinuma.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Judo:
Muži - do 66 kg:
1. Basile (It.)
2. An Paul (Korea)
3. Sobirov (Uzb.) a Ebinuma (Jap.)
5. Gomboc (Slovin.) a Bouchard (Kan.)
7. Matteo (Dom. rep.) a Davádordž (Mongol.)
Ženy - do 52 kg:
1. Kelmendiová (Kosovo)
2. Giuffridová (It.)
3. Nakamuraová (Jap.) a Kuzjutinová (Rus.)
5. Mirandaová (Braz.) a Ma Jing-nan (Čína)
7. Chituová (Rum.) a Legentilová (Mauricius).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..