Rubriky:

Češi

Bikerka Huříková před startem v Pekingu: Na medaile mám zatím čas

11. srpna 2008 09:10 - PRAHA

Jedinou českou reprezentantkou v cross country horských hol bude na olympiádě v Pekingu jednadvacetiletá Tereza Huříková. Bývalou juniorskou mistryni světa čeká olympijská premiéra v pátek 22. srpna, do dějiště her česká závodnice odlétá ve středu. Ještě před odjezdem do Číny Huříková v pondělí diskutovala se čtenáři Sport.cz při on-line chatu.

 

Event Concept

Česká závodnice tráví poslední dny před odletem do Číny v rodném Vimperku, kde našla potřebný klid na závěr náročné přípravy. Ve devětadvacetičlenném startovním poli olympijského závodu bude členka McDonald’s Olympic Hopefuls týmu naší jedinou zástupkyní a netají se tím, že sní o umístění v elitní desítce.

„Přáním je být do desítky, ale šťastná budu za patnáctku. Budu dělat, co je v mých silách, aby to bylo reálné,“ napsala Huříková v jedné z odpovědí. Mnoho čtenářů přálo české závodnici štěstí s vírou v medaili, sama někdejší nejlepší juniorka světa ale cítí, že mezi adepty na cenné kovy ještě nepatří. „Na medaile mám zatím čas,“ přiznala otevřeně.

Záznam on-line chatu s Terezou Huříkovou najdete zde.

Tréninkem na Šumavě vyvrcholilo pro Huříkovou předolympijské přípravné období, které odstartovala v červnu po skončení mistrovství světa a jež zahrnovalo i soustředění v italském horském středisku Livigno či závody v Kanadě. V poslední fázi česká bikerka jezdila hlavně na silnici. „Trénovala jsem poslední čas víc kmih a na silnici za autem, abych dostala do nohou rychlost. Trať v Pekingu je silová a rychlá,“ naznačila podmínky olympijského závodu.

V Pekingu si Huříková odbude nejen premiéru pod pěti kruhy, ale vůbec poprvé zavítá i do Číny. „Bude to zajímavá zkušenost a moje první návštěva Číny, takže se moc těším,“ líčila. Jen ji mrzí, že ji přímo v dějišti her nepodpoří přítel. „Bohužel jsme nesehnali akreditaci,“ uvedla. Hřát ji bude alespoň prstýnek pro štěstí. „A želvy. To je moje nejoblíbenější zvíře,“ prozradila své talismany.

Kromě tréninku a svého závodu by jí měly na olympijských hrách zbýt tři volné dny. O tom, jak je využije, ale zatím jasno nemá. „Snad zafandím i něco omrknu. Ráda bych viděla Romana Šebrleho a gymnastiku,“ přála si. Už dopředu ale ví, že v nabitém programu bude pokračovat i po skončení olympiády. „Z Pekingu přeletím do Austrálie, kde mě čeká další Světový pohár. Pak ještě finále SP ve Schladmingu a nakonec maturita,“ upřesnila studentka sportovního gymnázia ve Vimperku.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..