Rubriky:

Češi

Flegmatik z Brna se jako nejlepší dálkař necítí

18. srpna 2008 17:49 - PEKING

Jako první český dálkař od památného závodu v Berlíně v roce 1936 s triumfem Owense si Roman Novotný zaskákal olympijské finále. A rozhodně nezklamal, mezi světovou elitou v Pekingu skončil osmý! „Vážně nikdo nebyl na olympiádě lepší? To jsem nevěděl,“ vykládal nevzrušeně.

„Ale nejlepší náš dálkař nejsem, to bych přeci měl český rekord,“ říkal rodák z Přerova, jenž od střední školy žije v Brně. Českému rekordu Milana Mikuláše se přiblížil svým nominačním výkonem 821 cm na čtyři centimetry. „Ale o tom rekordu nepřemýšlím, mně to je jedno,“ potvrdil pověst kliďase 22letý dálkař. „Flegmatik? To asi trochu jsem,“ uznával.

Nezamával s ním ani devadesátitisícový kotel v Ptačím hnízdě. „Chtěl jsem si je roztleskat, ale nešlo to, přestávali třeba v půlce rozběhu. Tak jsem si před pátým pokusem řekl: Kašlu na vás a zkusím to. V Táboře na mistrovství republiky fandili víc,“ usmíval se Novotný.

Když začínal s atletikou, byl výškařem, dostal se až na velmi slušných 217 cm. „Jenže jsem malinký a věděl jsem, že druhý Holm ze mě nebude,“ říkal 180 cm vysoký dálkař v narážce na drobného švédského skokana. „Přitom bych dělal radši výšku, není to taková dřina,“ tvrdil. Mohl by tak mít i slušné vícebojařské předpoklady. „To bych ale musel umět tyčku. Skočím víc bez ní, než s ní,“ pousmál se.

Svůj životní úspěch slavit neplánoval. „Já jsem hlavně rád, že nemusím zapíjet žal,“ přiznával. Po návratu domů bude muset spíše řešit starost s koupí auta. To zbrusu nové mu ukradli při extralize na Julisce. „Ještě mám to původní, Renaulta Megana, co má najeto 370 tisíc. Tak mě s ním kamarád ještě odvezl na letiště, ale pak mi psal, že cestou domů už kleklo. Tak si vážně budu muset něco pořídit,“ tušil.

Michal Osoba (Peking), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Češi

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..