Rubriky:

Ostatní sporty

Americký judista Delpopolo byl kvůli marihuaně na olympiádě diskvalifikován

6. srpna 2012 16:23 - Londýn

Americký judista Nick Delpopolo je prvním sportovcem, který měl po svém startu na olympijských hrách pozitivní test na doping. Kontrola po soutěži ve váze do 73 kg odhalila v jeho těle marihuanu a podle agentury AP byl diskvalifikován. Delpopolo obsadil v Londýně sedmé místo, devátý byl v této kategorii český reprezentant Jaromír Ježek. Ten by se měl posunout v konečném pořadí na osmou pozici, neboť Mezinárodní olympijský výbor požádal Mezinárodní judistickou federaci, aby po Delpopolově diskvalifikaci upravila výsledky.

 

Kim Kyung-hoon, Reuters

Třiadvacetiletému Delpopolovi hrozí kvůli dopingu další sankce ze strany Mezinárodního olympijského výboru. Amerického judistu to už možná ale trápit nebude, protože ještě před hrami prohlásil, že chce kvůli příliš náročnému tréninku ukončit vrcholovou kariéru a věnovat se studiu.

Delpopolo, který se narodil jako Petra Petrovič v Černé Hoře a posléze byl adoptován americkou rodinou, se za prohřešek omluvil a vzdal se možnosti odvolání. Marihuanu údajně neužil úmyslně. Prý ji snědl v pečivu, o kterém nevěděl, že zakázanou látku obsahuje.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..