Rubriky:

Ostatní sporty

Německému vzpěrači Steinerovi neporanila činka obratle

8. srpna 2012 13:05 - Londýn

Činka padající za krk neporanila německému vzpěrači Matthiasi Steinerovi obratle. Olympijský vítěz z Pekingu připravil divákům horké chvilky v úterý při londýnské soutěži nejtěžší váhové kategorie, když při neúspěšném trhu ztratil rovnováhu. Činka těžká 196 kg se mu smekla přes krk na tvář a na stehno.

 

Mike Groll, ČTK/AP

"Bolí to jak čert," přiznal Steiner, který strávil bezesnou noc v nemocnici v olympijské vesnici. Magnetická rezonance vyloučila přímé poranění páteře, má ale poškozené vazy krčních obratlů a pohmožděný hrudník. Krk mu hodně natekl a vzpěrač se obával, zda nepodařený pokus nezanechal vážné následky.

"Naštěstí jsem si já i má rodina oddechli, že se nestalo nic vážného. Sport jde v této chvíli stranou," dodal devětadvacetiletý silák a soupeř Jiřího Orsága. Otřesený odešel do útrob haly po svých a zaťatou pěstí naznačil fanouškům, že je v pořádku.

Rodák z Vídně startoval ještě v Aténách v roce 2004 za Rakousko, pak se ale nepohodl s národním svazem a odstěhoval se za manželkou do Německa. Ta mu však v létě 2007 tragicky zahynula v autě. Když o rok později na olympiádě v Pekingu stoupal na stupně vítězů, měl u sebe její fotografii.

Úterní nehoda s bezmála dvousetkilovou činkou pro něj mohla mít fatální následky. A jeho nová žena Inge byla v hledišti stejně vyděšená jako ostatní. Po několikaměsíční pauze s natrženým svalem se přitom Steiner vracel do "pekingské" formy, teď však není jisté, zda najde znovu sílu a vydrží až do dalších her v Riu de Janeiro.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..