Rubriky:

Ostatní

Bolt ještě neví, zda na OH skutečně poběží i stovku

5. srpna 2008 15:24 - PEKING

Sprinter Usain Bolt stále neví, zda na olympiádě poběží vedle své oblíbené trati 200 metrů také stovku, na které je držitelem světového rekordu. Jamajský atlet na úterní tiskové konferenci v Pekingu vyvrátil nedělní prohlášení svého trenéra a uvedl, že do obou závodů se přihlásí na 80 procent.

"Stále se musím rozhodnout," řekl Bolt. "Jsem na osmdesát procent rozhodnutý, že poběžím oba závody," reagoval na prohlášení svého kouče Glena Millse. Ten v neděli řekl, že Bolt stoprocentně bude startovat jak na stovce, tak na dvoustovce.

Pokud by Bolt běžel na obou tratích, může se stát prvním atletem od triumfu Carla Lewise z roku 1984, který by zvítězil v obou sprintech. "Ano, na stovce jsem dobrý," uvedl Bolt, který při svém druhém oficiálním startu v této disciplíně letos v květnu v Kingstonu zaběhl senzační výkon 9,76 sekundy.

Na konci května v New Yorku pak už časem 9,72 vylepšil světový rekord, jenž dosud držel jeho krajan Asafa Powell (9,74). "Ale dvoustovka je prostě blíž mému srdci," dodal.

Boltova slova o nerozhodnosti však dostala ještě na tiskové konferenci menší trhlinu, když dostal pár zlatých hřebů, na kterých byly vyryté nápisy "Peking 100m".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..