Američtí volejbalisté porazili obhájce stříbrných medailí Italy

PEKING

Obhájci stříbrných medailí z Atén Italové podlehli v druhém kole olympijského turnaje americkým volejbalistům 1:3. Po dramatické koncovce prvního setu už italský výběr na soupeře nestačil. Letošní vítězové Světové ligy na dvorci jednoznačně dominovali v útoku i na blocích a jejich hru výtečně režíroval 203 centimetrů vysoký nahrávač Lloy Ball.

Američany, kteří vyhráli i druhý zápas ve skupině A, vede na turnaji v Pekingu asistent Ron Larsen. Hlavní trenér Hugh McCutcheon se věnuje rodině, poté co byl jeho tchán v dějišti her ubodán a tchýně těžce zraněna. V pondělí se její stav podle agentury AP zlepšil, stále však zůstává vážný.

Němečtí volejbalisté, kteří se na olympijské hry probojovali poprvé po 36 letech, dnes v Pekingu podruhé prohráli. V utkání s Ruskem sice na sety dvakrát vedli, ale loňští vicemistři Evropy je nakonec porazili 3:2.

Rusové jsou ve skupině B jedním ze tří týmů se stoprocentní úspěšností. Za vedoucím Polskem, jež dosud neztratilo ani set, jsou na druhém místě obhájci zlata z Atén Brazilci. Ti v duelu se Srbskem, které je v letošním ročníku Světové ligy předčilo, zvítězili 3:1. Brazílie přitom hrála bez kapitána Giby, který má potíže s ramenem, na druhé straně nepomohlo Srbům ani 17 bodů univerzála Ivana Miljkoviče, jenž chyběl v základní sestavě a na kurt se dostal až v průběhu zápasu.

Volejbal, muži:
Skupina A:
USA - Itálie 3:1 (-24, 22, 15, 21), Čína - Venezuela 3:2 (21, -21, -16, 21, 14), Bulharsko - Japonsko 3:1 (27, -23, 21, 19).