Rubriky:

Tenis

Wimbledon zíral! Hlaváčková s Hradeckou si došly pro stříbro v holínkách

5. srpna 2012 21:31 - Londýn

Zarytí zastánci wimbledonských tradic nevěřili svým očím. Jako by nestačilo, že se při olympijském turnaji na věhlasných travnatých dvorcích v All England Clubu nehrálo v bílém. České deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou si při večerním slavnostním vyhlášení došly pro stříbrné medaile odvážně v modrých holínkách s Kupkovou fugou, jimiž česká výprava ohromila svět při slavnostním zahájení her. A i ve Wimbledonu sklidilo netradiční české obutí potlesk.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Hradecká s Hlaváčkovou v neděli prohrály souboj o zlato se Serenou a Venus Williamsovými z USA dvakrát 4:6 už odpoledne a na slavnostní vyhlášení si musely v All England Clubu počkat pět hodin. Teprve po finále smíšené čtyřhry vystoupily na stupně vítězů uprostřed dvorce a pověsily si na krk stříbrné medaile.

"Medaile je krásná, těžká a máme z ní obrovskou radost," pyšnila se Hlaváčková cestou z areálu. "Medaile je neskutečná. Když mi ji dali na krk, tak byla strašně těžká. Ale stát na stupních vítězů je skvělý pocit," zářila Hradecká.

Obdivné zahučení a potlesk si tenistky vysloužily už při nástupu na plochu před udělováním medailí. Oblékly se do bílých bund, modrých legín a obuly modré holinky s fugou. Původní nápad přitom byl, že si je vezmou, pokud zvítězí. "Ale pak jsme si řekly, že v nich půjdeme, i když prohrajeme," řekla Hradecká. "Myslím, že to bylo fajn, že jsme lidi překvapily a všichni nám to chválili," dodala Hlaváčková.

Vyhlášení si vychutnaly. Smály se na celé kolo, slzička jim neukápla. "Kdybychom byly první a hráli by českou hymnu, tak asi jo, ale takhle jsem moc dojatá nebyla. Spíš to bylo hezký a užila jsem si to," řekla Hlaváčková.

Hráčkám se líbilo oslavné kolečko kolem kurtu. Ukazovaly divákům medaile, do kterých naoko kousaly. "Viděla jsem české vlajky, to bylo skvělé, že tady lidi vydrželi tak dlouho, aby se podívali a oslavili to s námi," řekla Hradecká.

ČTK, Sport.cz

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..