Rubriky:

Motorsport

Pešek vystřídá Huleše v motocyklovém MS

15. července 2003 19:39 - PRAHA

Jaroslav Huleš stále není po zranění v pořádku a v týmu Yamaha Kurz jej pro zbytek sezóny MS silničních motocyklů vystřídá sedmnáctiletý Lukáš Pešek. Stáj v uplynulých třech Velkých cenách vystřídala tři závodníky a rozhodla se angažovat jednoho nastálo.

 

www.yamaha-kurz.com

"Jarda momentálně není pořád zcela fit," řekl manažer stáje Josef Liška na adresu Huleše, který si na začátku června zlomil ruku při tréninku na GP Itálie v Mugellu. "Vystřídali jsme tři různé závodníky, teď jsme se rozhodli vzít jednoho nastálo. Lukáš je v sedmnácti letech velkým talentem," dodal Liška. Druhým jezdcem týmu zůstává Japonec Naoki Macuda.

Pešek vynechá zbytek ME

Pešek už nahradil Huleše ve třídě do 250 ccm v katalánské Grand Prix v Barceloně, kde dojel šestnáctý, jedno místo za bodovanou pozicí. Pak dal kvůli finanční náročnosti startů ve světovém seriálu přednost pokračování v mistrovství Evropy, kde mu patří průběžně druhé místo.

"Zbytek evropského šampionátu ale asi vynechá," uvedl Pavel Vokatý z firmy Elit, která nyní Peškovi do seriálu Grand Prix pomohla. V barvách jejího týmu startuje v mistrovství světa pravidelně další nadějný jezdec Jakub Smrž, kterému patří s devíti body ve čtvrtlitrech 21. místo.

Od pátku do neděle čeká Smrže a Peška testování na brněnském autodromu. Pak se představí 27. července v závodu na německém Sachsenringu a následně také domácím fanouškům při Velké ceně České republiky v Brně.

ČTK, Novinky

Zrušit