Nakano v Brně těžce havaroval, Rossi překonal rekord

BRNO

V dopoledním volném tréninku třídy MotoGP na Masarykově okruhu měl vážnou havárii Japonec Šinja Nakano, osmý muž páteční první kvalifikace. Nakano spadl v levotočivé zatáčce ve stoupání před vjezdem do cílové rovinky.

Ital Valentino Rossi na stroji Honda při první tréninkové jízdě třídy MotoGP

Po prvním ošetření na klinice přímo na okruhu byl Nakano převezen vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Podle neoficiální informace Nakano utrpěl těžký otřes mozku, páteř by ale neměl mít poraněnou. Po pádu Nakano prolétl v saltech bezpečnostní zónou a skončil v ochranných balících slámy, kde zůstal bez hnutí ležet. Těsně za jezdcem dolétl do bariéry i jeho stroj Yamaha.

V tréninku byl nejrychlejší vedoucí jezdec seriálu Ital Valentino Rossi na hondě, jenž v pátek vytvořil nový traťový rekord Masarykova okruhu časem 1:58,840, což představuje průměrnou rychlost 163,672 km/hod. Rossi je historicky prvním motocyklovým závodníkem, který na Masarykově okruhu pokořil hranici minuty a 59 sekund.