Rubriky:

Motorsport

Gardemeister si zlomil zápěstí, v Austrálii ale pojede

19. srpna 2003 10:21 - PRAHA

Charitativní hokejové utkání ohrozilo start pilota továrního týmu Škoda Toniho Gardemeistera v seriálu MS v rallye. Finský jezdec při exhibici ve Finsku upadl na ruku a zlomil si zápěstí, podle lékařů by ale měl být do Australské rallye na začátku září v pořádku, stejně jako Francouz Didier Auriol, který se v minulém týdnu podrobil operaci ramene.

 

Škoda Motorsport/Ralph Hardwick

Dobročinnou exhibici ve Finsku uspořádal Gardemeisterův spolujezdec Paavo Lukander na podporu dětí, které mají problémy s drogami. "Byla to vážně hloupá nehoda. Stál jsem před brankou a čekal na přihrávku. Pak jsem minul puk a spadl na ruku," líčil Gardemeister, který má ruku v sádře.

Příští pondělí se má dostavit na kontrolu, aby lékaři zjistili, zda kost srůstá správně. "Do startu Australské rallye by to mělo být v pořádku," věří finský pilot, který je s devíti body v průběžném pořadí jedenáctý.

Druhou operaci Auriol odložil na neurčito

Optimisticky naladěn je také Auriol, který musel poprvé v životě na operaci se zánětem šlachy v rameni. "Operace proběhla hladce, takže už teď nemám žádné bolesti. Pohyblivost je zhruba na dvaceti procentech a do pátku bude všechno za mnou, takže si nemyslím, že by můj start v Austrálii byl nějak ohrožen," uvedl bývalý mistr světa.

Podobný problém má i s pravým ramenem, ale dvě operace najednou nechtěl riskovat. "Druhé rameno bude muset počkat," dodal zkušený Francouz, jehož zdravotní problémy vyřadily z Finské rallye.

V Austrálii se uskuteční desátý díl šampionátu od 3. do 7. září a oba jezdci tam chtějí dovézt nové fabie WRC poprvé do cíle.

Průběžné pořadí MS (po 9 závodech z 14)
Pořadí Jezdec Body
1. Burns (Brit./Peugeot) 49 bodů
2. Sainz (Šp./Citroën) 44
3. Grönholm (Fin./Peugeot) 38
4. Solberg (Nor./Subaru) 38
5. Loeb (Fr./Citroën) 37
6. Märtin (Est./Ford) 37
7. C. McRae (Brit./Citroën) 28
8. Mäkinen (Fin./Subaru) 18
9. Rovanperä (Fin./Peugeot) 16
10. Duval (Bel./Ford) 11
11. Gardemeister (Fin./Škoda) 9
13. Auriol (Fr./Škoda) 4

Pohár konstruktérů (po 9 závodech ze 14)
Pořadí Tým Body
1. Peugeot 101 bodů
2. Citroën 97
3. Ford 60
4. Subaru 60
5. Škoda 20
6. Hyundai 10

ČTK, Novinky

Zrušit