Rubriky:

Motorsport

Smrž si vyjel v MS superbiků poprvé pole position

20. června 2009 17:35 - MISANO

Český motocyklový jezdec Jakub Smrž poprvé v kariéře vyhrál v mistrovství světa superbiků kvalifikaci. V italském Misanu si v sobotu zajistil první místo na startu nedělního závodu s náskokem 174 tisícin sekundy před druhým Britem Jonathanem Reou.

 

ČTK/mpafoto.com

Třetí místo obsadil Američan Ben Spies, který dominoval takzvanému superpole ve všech dosavadních sedmi letošních závodech. První řadu na startovní roštu doplní ještě domácí jezdec Michel Fabrizio.

"Mám z toho velkou radost. Je to paráda, být poprvé na pole position. Nedařilo se mi jen v superpole, ale vůbec se mi tu jezdí dobře," pochvaloval si Smrž na webu šampionátu.

"Doufám, že dokážu konkurovat ostatním i v závodu a poperu se o stupně vítězů. Loni to tady bylo dobré, ale rád bych, kdybych se posunul ještě výš," uvedl šestadvacetiletý jezdec se strojem Ducati. Před rokem obsadil Smrž v Misanu sedmé a deváté místo.

Na stupně vítězů se během svého tříletého působení v mistrovství světa superbiků zatím prosadil pouze jednou, v dubnu v Assenu vybojoval v první jízdě třetí místo. Právě na nizozemském okruhu měl před dvěma měsíci blízko k premiérové pole position, ale prohrál se Spiesem o 139 tisícin sekundy.

V průběžném pořadí seriálu je českobudějovický rodák na desáté pozici se ziskem 82 bodů. V čele je s 265 body Japonec Noriuki Haga, který dnes skončil šestý. Za ním následují v šampionátu Spies a Fabrizio.

Kvalifikace na osmý závod MS superbiků v Misanu:
1. Smrž (ČR/Ducati) 1:35,435, 2. Rea (Brit./Honda) -0,174, 3. Spies (USA/Yamaha) -0,196.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motorsport

Filtr článků - Motorsport