Rubriky:

Formule

Minardi chce maďarského pilota Baumgartnera

18. prosince 2003 18:19 - ŘÍM

Na maďarského pilota Zsolta Baumgartnera hodlají vsadit u Minardi. Šéf italské stáje formule 1 Paul Stoddart ve středu učinil dvaadvacetiletému závodníkovi nabídku. "Věříme, že námluvy ukončíme do konce týdne," prohlásil Stoddart. Stáj zatím podepsala smlouvu jen se stejně starým Italem Gianmariou Brunim.

 

Internet

Baumgartner na šéfa italského týmu zapůsobil při své krátké štaci v Jordanu, za nějž odjel dva závody. Tehdy nahradil zraněného Brita Ralpha Firmana a mohl být spokojený jen napůl. Zatímco v září v Monze skončil jedenáctý, na domácí trati Hungaroringu nedokončil.

"Sledoval jsem Zsoltovu kariéru od chvíle, kdy se představil ve formuli 3000. Ale největší dojem na mě udělal v Maďarsku. Dokázal se vypořádat s tlakem, který musel cítit," poznamenal Stoddart a dodal: "Hovoří pěti jazyky, včetně italštiny, a tak by v komunikaci s týmem neměl být žádný problém. Věřím, že bude pro Minardi přínosem."

V letošní sezóně jezdili v kokpitu Minardi Nizozemec Jos Verstappen a Dán Nicolas Kiesa. Tým však v seriálu mistrovství světa ani jednou nebodoval.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule