Hockenheim: opět Schumacherův triumf

HOCKENHEIM

Své neotřesitelné postavení světové jedničky potvrdil v nedělní Velké ceně Německa pilot stáje Ferrari Michael Schumacher. Na trati v Hockenheimu nikým neohrožován bezpečně zvítězil a ve dvanáctém závodu si tak připsal jedenácté prvenství.

Vyrovnal tak vlastní rekord v počtu triumfů v jednom roce, který vytvořil předloni. V polovině srpna jej může na Hungaroringu vylepšit podobně jako bilanci celkově získaných velkých cen, kterých má na kontě po dnešku už jednaosmdesát.

Druhé místo obsadil na okruhu v Hockenheimu po skvělé jízdě Jenson Button z týmu BAR. Britský závodník byl sice třetí v sobotní kvalifikaci, ale kvůli předchozí výměně motoru musel podle nových pravidel na startovním roštu o deset míst dozadu. Čtyřiadvacetiletý pilot však potvrdil svůj talent a nakonec nestačil jen na Schumachera.

Třetí skončil Španěl Fernando Alonso z Renaultu a zdramatizoval tak ještě boj o prvenství v Poháru konstruktérů, které si už dnes mohlo zajistit Ferrari. Vinou až 12. místa Rubense Barrichella, který se po startu srazil s Davidem Coulthardem , vede Ferrari o 99 bodů.

Räikkönen přišel o křídlo

Zadní křídlo z vozu uletělo ve 14. kole bez cizího zavinění osamocenému Kimimu Räikkönenovi, který se v úvodu držel na třetí pozici. Jeho monopost se roztočil a skončil v bariéře, finský pilot vystoupil nezraněn, ale cloumal jím vztek. Po druhém místě v Silverstonu přišel o naději na další dobrý výsledek a navázal na mizérii z úvodu sezony. V průběžném pořadí je vicemistr světa až osmý. Fanoušky McLarenu potěšilo alespoň Coulthardovo čtvrté místo.

Schumacher má před celkově druhým Barrichellem náskok 36 bodů a kráčí za sedmým titulem. Button na něj ztratil přes osm sekund a snížil svou ztrátu na druhou pozici v šampionátu na 13 bodů.

Před sto tisíci diváky se dobře uvedl Antonio Pizzonia, který u Williamsu nahradil zraněného Ralfa Schumachera poté, co vedení týmu nebylo spokojeno s výkony Španěla Marka Geneho. Brazilský mladík si připsal dva body za sedmé místo. V příštím závodu v Maďarsku už by se chtěl vrátit do kokpitu mladší ze Schumacherů, který pauzíruje od nehody v Indianapolisu. Maďarská Grand Prix se pojede 15. srpna.