Rubriky:

Formule 1

Živě

Korea s napětím očekává výsledek inspekce FIA

11. října 2010 15:37 - PRAHA

Ještě před dvěma dny dokončovali dělníci na trati zbrusu nového okruhu v korejském Yeongamu povrch. Přitom už za dva týdny by na čerstvém asfaltu měly létat monoposty formule 1. Podmiňovací způsob je stále na místě. Definitivní zelenou korejské Grand prix má dát až pondělní inspekce Mezinárodní automobilové federace (FIA).

 

Korean Grand Prix

Podle platných regulí by měla finální inspekce proběhnout ne později než 60 dní před závodem. Formule 1 je ale natolik mocná, že v korejském případě FIA přivřela obě oči a inspektoři v čele s šéfem technické sekce Charliem Whitingem dorazili až v pondělí. „Whiting pěšky prošel celý okruh, nevynechal jediný kout,“ přiblížil mluvčí autodromu. Výsledky kontroly budou oznámeny ve středu.

Nad připraveností okruhu se do poslední chvíle vznášel otazník, organizátoři si ale nepřipouštějí neúspěch. „Zatím máme čistě pozitivní náznaky. Jsme si jistí, že okruh inspekcí projde,“ poznamenal mluvčí.

A optimismus neztrácí ani hlavní promotér F1 Bernie Ecclestone. „Dostali se do problémů, v posledních týdnech ale zvládli zdánlivě nemožné,“ prohlásil Ecclestone pro britský deník Daily Express. „Viděl jsem aktuální fotografie a jsem přesvědčen, že inspekcí projdou. A už se do Koreje moc těším. Bude to skvělý závod,“ dodal šéf seriálu.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.