Rubriky:

Formule 1

Král bude pokračovat v seriálu GP2 nově v týmu Addax

3. února 2012 12:34 - PRAHA

Automobilový jezdec Josef Král bude i nadále startovat ve formulovém seriálu GP2, nově však v jednom z nejúspěšnějších týmů ve startovním poli. Jednadvacetiletý pilot se dohodl na spolupráci s týmem Barwa Addax, který v minulém roce ovládl Pohár konstruktérů. Krále čeká v šampionátu, jenž je považován za nejlepší přípravu pro formuli 1, třetí sezóna.

 

archiv Josefa Krále

"Jsem velmi rád, že jsem dostal šanci závodit v jednom z nejúspěšnějších týmu v GP2 vůbec. To mě motivuje pracovat ještě tvrději a být na konci roku na vrcholu. Jsem rád, že tým věří v mé schopnosti a už se těším na sezonu," uvedl Král na oficiálních stránkách týmu, kde bylo jeho angažmá v pátek potvrzeno.

Závodník z Hradce Králové v minulé sezóně jezdil za tým Arden International, v listopadových testech ale přesvědčil vedení Addaxu, aby jej angažovalo. Týmovým kolegou bude Johnny Cecotto z Venezuely.

"Oba jsou mladí, ale mají dostatek zkušeností se seriálem GP2, což je nezbytně nutné, pokud chcete mít ambice bojovat o titul mezi jezdci i týmy," uvedl majitel a šéf týmu Alejandro Agaga. "Oba dostanou k dispozici naše schopnosti i zkušenosti, které budou potřebovat, aby mohli dokázat, že patří mezi nejlepší jezdce," podotkl Agaga.

Za Addax v minulosti jezdili například Vitalij Petrov, Romain Grosjean, Sergio Pérez nebo Lucas Di Grassi, kteří se prosadili i ve formuli 1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1