Rubriky:

Formule 1

Williams jako poslední ukázal formuli, chce s ní konkurovat elitě

19. února 2013 12:35 - Barcelona

Stáj Williams jako poslední z jedenácti týmů formule 1 představila monopost na novou sezónu. Piloti Pastor Maldonado a nováček Valtteri Bottas odhalili vůz při skromném aktu těsně před zahájením oficiálního testování na okruhu v Barceloně, který byl vloni svědkem vítězství Venezuelana Maldonada ve španělské GP.

 

Profimedia.cz

Úspěch na okruhu Catalunya, pro stáj Williams první po osmi letech, byl ale ojedinělý. Druhým nejlepším výsledkem bylo páté místo v Abú Zabí a tým skončil v Poháru konstruktérů až osmý se ziskem 76 bodů. Přesto to při návratu k dodavateli motorů Renault byl velký pokrok oproti předchozí pětibodové sezóně s Cosworthem. Od nového modelu FW35 si teď slavná a v minulosti veleúspěšná stáj slibuje další krok zpět mezi elitu.

Podle Williamsu je nový vůz verzí loňského modelu, zdokonalenou ale z plných 80 procent. "Věříme, že jsme ve srovnání s minulým autem udělali velký krok vpřed a že máme vůz velmi schopný konkurence," řekl šéf týmu Frank Williams. "Je to lepší a propracovanější auto," doplnil hlavní technik Mike Coughlan.

V Barceloně je druhé testování před startem sezóny naplánované do pátku. Předchozích testů v Jerezu se stáj Williams zúčastnila se starým vozem. Mistrovství světa začne 17. března v Austrálii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1