Rubriky:

Formule 1

Nechte nás být! Schumacherova manželka vyzvala novináře, aby opustili nemocnici

7. ledna 2014 12:43 - Grenoble

Dosavadní prosby o respektování soukromí vyšly naprázdno. Manželka těžce zraněného Michaela Schumachera Corinna v úterý znovu požádala zástupce médií o klid a vyzvala je, ať opustí nemocnici v Grenoblu. Sedminásobný mistr světa formule 1 je od předminulé neděle po úrazu hlavy na lyžích v umělém spánku.

 

Charles Platiau, Reuters

"Prosím, podpořte nás s Michaelem v našem společném boji. Je pro mě důležité, abyste odlehčili lékařům a nemocnici, aby mohli pracovat v klidu - věřte prosím jejich prohlášením a opusťte kliniku. A nechte prosím také naši rodinu v klidu," uvedla Corinna Schumacherová ve svém prvním prohlášení po nehodě.

Její manžel je po pádu na lyžích z 29. prosince v Méribelu nadále v kritickém, ale stabilním stavu. Nejúspěšnější pilot historie formule 1 na lůžku v umělém spánku strávil i své páteční 45. narozeniny, během nichž ho přijelo k nemocnici podpořit množství fanoušků. Lékaři v pondělí oznámili, že nechystají žádné prohlášení či tiskovou konferenci, na níž by zveřejnili informace o Schumacherově léčbě.

Ve středu se má naopak na tiskové konferenci vyjádřit státní zastupitelství, jež vyšetřuje nehodu. Úřady mají k dispozici kameru, kterou měl Schumacher v době nehody na helmě, jež mu zachránila život. Agentura AFP dnes s odkazem na svůj zdroj uvedla, že kamera je funkční a záběry z ní jsou zřetelné. Mohly by tak poskytnout důležité detaily o tom, jak k nehodě v kamenitém terénu došlo.

Podle informací listu Le Figaro nebyla sjezdovka a její neupravený úsek řádně označeny. Noviny citují právníka Edouarda Bourgina z Grenoblu, podle něhož provozovatelé sjezdovky nesplnili platné předpisy, a jsou proto nepřímo odpovědní za Schumacherovu nehodu. Rodina slavného pilota by je kvůli tomu mohla zažalovat. Provozovatelé už najali špičkového právníka Maurice Bodechera, jenž se na tuto oblast specializuje a do roku 2010 vedl právní oddělení francouzského lyžařského svazu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1