Rubriky:

Formule 1

Šampión F1 Vettel nezahájil dobře ani testování v Bahrajnu

19. února 2014 18:34 - Sáchir

Ani druhé oficiální testování vozů formule 1 před novou sezónou nezačalo pro mistrovskou stáj Red Bull a šampióna Sebastiana Vettela slavně. V Bahrajnu měl stejně jako v Jerezu technické problémy, které mu dovolily odjet jen minimum okruhů. Nejrychlejší čas dne zajel jiný Němec Nico Hülkenberg z týmu Force India, Vettel zvládl nejlepší z pouhých 14 kol o tři a půl sekundy pomaleji.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

"Horší než v Jerezu to být nemohlo. O moc lepší to ale také nebylo," napsala agentura DPA s připomínkou prvních testů, při nichž během čtyř dnů nenajeli Vettel a jeho týmový kolega Daniel Ricciardo z Austrálie ani 100 kilometrů.

Jeho vůz má nadále potíže zejména s chlazením, v jednu chvíli musel Vettel sám zasáhnout s hasicím přístrojem. Z tratě musel být monopost odtažen. "Pořád ještě stojíme před pořádnou horou," konstatoval Vettel. "Odstraníme jeden problém a obratem se objeví jiný," dodal.

Hülkenberg naproti tomu odjel 78 kol, druhý nejrychlejší Fernando Alonso ze Španělska ve ferrari 64, Brit Lewis Hamilton v mercedesu jako třetí 74. Vettelův čas stačil na páté místo. Nejpilnější byl Adrian Sutil ze Sauberu s 82 okruhy.

Týmy budou na okruhu Sáchir kroužit do soboty, poslední čtyřdenní testování přijde znovu v Bahrajnu na řadu od 27. února do 2. března. Sezona začne Velkou cenou Austrálie 16. března. "Ta hora před námi je hodně vysoká, ale věříme, že na vrchol dorazíme včas," dodal Vettel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1