Rubriky:

Formule 1

Red Bull nebude po roce 2018 využívat motory Renault

14. září 2017 20:24 - Singapur

Tým formule 1 Red Bull přestane podle médií po sezoně 2018 využívat motory Renault. Vztah obou společností má daleko k ideálu od roku 2014, kdy byly představeny nové hybridní šestiválcové motory s turbodmychadlem o objemu 1,6 litru, které má Renault méně výkonné než konkurenční Mercedes.

 

Max Rossi, Reuters

Bývalí vítězové Poháru konstruktérů Red Bull se marně snažili najít jiného dodavatele motorů. Představitelé týmu dokonce hrozili, že formuli 1 opustí, pokud nebudou motory Renault konkurenceschopnější.

Podle BBC a dalších britských médií to byl nyní Renault, kdo oznámil Red Bullu, že už po roce 2018 nebude své pohonné jednotky týmu dodávat.

Renault by se totiž měl stát od příštího roku dodavatelem pro McLaren místo Hondy. Její motory, jež jsou v současnosti ze všech čtyř dodavatelů ve formuli 1 nejslabší, by měly přejít ke stáji Toro Rosso, vlastněné Red Bullem.

Renault, který má zároveň svou vlastní tovární stáj, získal s Red Bullem v letech 2010-2013 čtyři mistrovské tituly v hodnocení týmů i jednotlivců.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1