Rubriky:

Motocykly

Skandinávskou GP na ploché dráze vyhrál Adams

11. srpna 2007 23:14 - MALILLA

Australan Leigh Adams vyhrál plochodrážní Grand Prix Skandinávie. Ve švédské Malille bylo v sobotu složení finálové jízdy naprosto odlišné než před dvěma týdny v Praze. Za Adamsem se seřadili Polák Tomasz Gollob, obhájce titulu Jason Crump z Austrálie a Dán Hans Andersen.

V boji o prvenství nečekaně chyběl vítěz z Prahy a suverénní lídr MS Nicki Pedersen, přesto bezpečně uhájil vedení v šampionátu. Pedersen přitom stejně jako v české metropoli nenašel v základní části přemožitele. V jeho semifinále měl ale pád Fredrik Lindgren a strhl s sebou i dánského favorita, který pak v opakované jízdě bez vyloučeného Švéda dojel až za Crumpem a Andersenem.

Z pražských finalistů byl v semifinále už jen Brit Scott Nicholls, Polák Jaroslaw Hampel bude ještě několik týdnů odpočívat po operaci zlomeniny předloktí, kterou utrpěl ve švédské lize shodou okolností rovněž po kolizi s Lindgrenem, a Nor s polským pasem Rune Holta neuspěl v základní části.

Výsledky - finále:
1. Adams (Austr.), 2. Gollob (Pol.), 3. Crump (Austr.), 4. Andersen (Dán.).
Průběžné pořadí (po 7 z 11 závodů):
1. N. Pedersen (Dán.) 136, 2. Adams 102, 3. Andersen 87, 4. Crump 79, 5. Hancock (USA) 78, 6. Harris (Brit.) 67.

ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.