Rubriky:

Motocykly

Márqueze po další úspěšné sezoně čeká operace druhého ramena

26. listopadu 2019 19:41 - Barcelona

Šampion MotoGP Marc Márquez se stejně jako po minulé sezoně podrobí operaci ramena, tentokrát pravého. Španělský motocyklista, jenž letos získal pošesté titul mistra světa v královské kubatuře, zákrok podstoupí ve středu v Barceloně. Pro operaci se rozhodl spíše z preventivních důvodů.

 

Alberto Saiz, ČTK/AP

"Minulá zima pro mě byla těžká po operaci levého ramena, které bylo hodně poškozené. Chci se do budoucna vyhnout tomu, aby se do podobného stavu dostalo i pravé rameno," uvedl Márquez. Rameno si zranil nedávno v Malajsii a při nynějších testech v Jerezu na něj spadl znovu.

Loni si nechal spravit rameno na začátku prosince a rekonvalescence trvala měsíc a půl. Nynější operace bude podobná. "Tuhle zimu bych si rád užil hezkou dovolenou a trochu klidu po skvělé sezoně, ale je čas na další operaci," dodal šestadvacetiletý jezdec.

V MotoGP byl Márquez letos znovu suverénní a 17. listopadu ve Valencii oslavil dvanáctý vítězný závod v sezoně. V počtu titulů zaostává už jen o jeden za italským rivalem Valentinem Rossim. V příští sezoně bude Márquez v týmu společně s mladším bratrem Álexem, jenž je čerstvým šampionem Moto2.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly