Britskou GP v ploché dráze vyhrál Crump, Dryml skončil šestnáctý

CARDIFF

Český plochodrážník Lukáš Dryml obsadil při sobotní Grand Prix Velké Británie poslední šestnácté místo. Z vítězství se na stadionu Millenium v Cardiffu před 45 000 diváky radoval dvojnásobný mistr světa Jason Crump z Austrálie.

Australan Jason Crump

Dryml zopakoval výkon z předchozího závodu v Dánsku a vypadl už v kvalifikaci. V ní v pěti jízdách čtyřikrát dojel poslední a získal jeden bod za jedno třetí místo.

V čele šampionátu je navzdory pádu ve finále Nicki Pedersen, který vede o deset bodů před Crumpem. Dánský úřadující šampion však může mluvit o velkém štěstí, protože v rozjížďkách se nejprve na startu dotkl pásky a pak způsobil srážku s Leighem Adamsem, rozhodčí mu přesto umožnili pokračovat v závodě.

GP Velké Británie
Finále: 1. Crump (Austr.), 2. Hancock (USA), 3. N. Pedersen (Dán.), 4. Nicholls (Brit.), ...v kvalifikaci 16. L. Dryml (ČR).
Průběžné pořadí (po 5 z 11 závodů): 1. N. Pedersen 80 bodů, 2. Crump 70, 3. Hancock 64, 5. Gollob (Pol.) 62, 6. Adams 49 (Austr.), ...16. L. Dryml 16.