Pešek byl v tréninku na Velkou cenu Francie devátý

LE MANS

Motocyklový závodník Lukáš Pešek obsadil deváté místo v pátečním volném tréninku na nedělní Velkou cenu Francie v Le Mans. Druhý český zástupce v kategorii do 250 ccm Karel Abraham obsadil v prvním měřeném testu na čtvrtý závod mistrovství světa 15. místo.

Lukáš Pešek

Nejlepší čas ve čtvrtlitrech zajel Španěl Alvaro Bautista, jenž stejně jako čeští piloti sedlá aprilii. Pešek na něj ztratil 1,367 sekundy, Abraham 1,818. „Nebyl to špatný trénink, celou dobu jsem se pohyboval v první desítce a to je můj cíl pro všechny tréninky i závod. Určitě ale máme ještě velké rezervy, především na 4. úseku, který se mi dnes moc nedařil," uvedl Pešek v tiskové zprávě svého týmu.

V královské kategorii MotoGP byl v deštivém tréninku nejrychlejší Ital Andrea Doviziozo na hondě. V nejslabší třídě do 125 ccm skončil český nováček Lukáš Šembera dvaadvacátý.