Motokros v Kramolíně vyhrál s minimálním náskokem Čepelák

KRAMOLÍN

Motokrosař Jan Zaremba sice obsadil v nedělním třetím díle seriálu mistrovství České republiky v motokrosu v Kramolíně až čtvrté místo, přesto si udržel první místo v průběžné klasifikaci. Také proto, že obě jízdy nabídly dramatickou a vyrovnanou podívanou a Zaremba měl po celkovém součtu ztrátu pouhých dvou bodů na prvního Jiřího Čepeláka.

První jízdu vyhrál systémem start - cíl Čepelák, který ale ve druhé jízdě příliš riskoval a po pádu obsadil až čtvrté místo. Naopak Zaremba skončil v první jízdě pátý a druhou vyhrál.

"V první jízdě jsem doplatil na chyby. Ve druhé mi vyšel podstatně lépe start a hlavně se mi podařilo v závěru odrazit útoky Masaříka a Bartoše. Jsem rád, že se mi podařilo udržet v celkové klasifikaci první místo, i když bodové odstupy jsou stále minimální," uvedl v cíli Zaremba.

Ve slabší objemové kubatuře MX2 vyhrál obě jízdy s přehledem Slovák Martin Kohút, který má už dvacetibodový náskok před druhým v pořadí Františkem Smolou.

Třetí závod MMČR v motokrosu v Kramolíně:
Třída MX3 Open:
1. jízda: 1. Čepelák (Yamaha), 2. Bartoš, 3. Masařík (oba Honda), 4. Bučenec (SR), 5. Zaremba (oba KTM), 6. Kadleček (TM).
2. jízda: 1. Zaremba, 2. Masařík, 3. Bartoš, 4. Čepelák, 5. Bučenec, 6. Siegl (Něm./Suzuki).
Celkově: 1. Čepelák 43, 2. Masařík 42, 3. Bartoš 42, 4. Zaremba 41, 5. Kadleček 31, 6. Bučenec 27.
Stav mistrovství ČR: 1. Zaremba 126, 2. Bartoš 123, 3. Čepelák 115, 4. Masařík 112, 5. Kadleček 105, 6. Bučenec 83.