Smrž v kvalifikaci MS superbiků zopakoval v Assenu druhé místo

ASSEN

Motocyklový závodník Jakub Smrž potvrzuje, že mu okruh v nizozemském Assenu sedí. Jediný český zástupce v mistrovství světa superbiků obsadil v kvalifikaci na čtvrtý díl šampionátu stejně jako loni druhé místo a může díky výhodné pozici opět útočit na stupně vítězů.

Jakub Smrž

Sedmadvacetiletý Smrž s ducati, jenž loni v Assenu dosáhl díky třetí pozici v závodě svého nejlepšího umístění v superbicích, zajížděl špičkové časy v celé kvalifikaci. Páteční část dokonce vyhrál v rekordu dráhy 1:36,041, o který ho dnes v druhé kvalifikaci připravil Australan Troy Corser na BMW (1:35,621). Smrž byl druhý.

Nejlepší čas okruhu ještě vylepšil v takzvaném superpole britský jezdec na hondě Jonathan Rea na 1:34,944. Českobudějovický rodák Smrž na něj ztratil 118 tisícin sekundy a těsně mu tak uniklo druhé kvalifikační vítězství po loňském podniku v Misanu.

Kvalifikace na čtvrtý závod MS superbiků v Assenu:
1. Rea (Brit./Honda) 1:34,944, 2. Smrž (ČR/Ducati) -0,118, 3. Corser (Austr./BMW) -0,362.