Kornfeil odstartuje do poslední GP sezóny z 20. místa, Abraham ze třetí řady

VALENCIE

Český motocyklista Jakub Kornfeil odstartuje do posledního závodu sezóny GP Valencie z dvacátého místa. Nejrychlejší byl v dnešní kvalifikaci v kubatuře do 125 ccm domácí lídr šampionátu Marc Márquez. Karel Abraham odstartuje ve třídě Moto2 z devátého místa.

Španěl Márquez si pro svou dvanáctou pole position v sezóně dojel časem 1:39,564 a Kornfeil za ním zaostal o tři vteřiny. Druhý skončil se ztrátou 108 tisícin Nicolás Terol, který v průběžném pořadí ztrácí na Márqueze 17 bodů a jako jediný může svého krajana připravit o titul.

Stopětadvacítky jsou jedinou kategorií mistrovství světa, kde ještě není rozhodnuto o titulu. Premiérový triumf v Moto2 si již dříve připsal Španěl Toni Elías, královskou kubaturu MotoGP ovládl jeho krajan Jorge Lorenzo.

Abraham odstartuje ze třetí řady

Abraham, pro kterého je závod ve Valencii posledním v třídě Moto2 před přestupem do MotoGP, dnes nepotvrdil druhé a třetí místo z pátečních tréninků. Kvalifikaci Moto2 vyhrál Elías, český jezdec byl o 483 tisícin vteřiny pomalejší a odstartuje ze třetí řady.

"Deváté místo není špatné, ale mohlo to být samozřejmě lepší. V kvalifikaci jsem zajel svůj nejlepší čas, ale škoda začátku, kdy nám odešla lamela spojky a mechanici ji museli vyměnit. Dvacet minut jsem stál v boxech. Pak jsem vyjel na trať, ale vůbec mi to nešlo. Tak jsem vyměnil pneumatiky a sám jsem zajížděl své nejlepší časy," uvedl Abraham v tiskové zprávě svého týmu Cardion AB.

"Teď ještě aby mi vyšel nedělní start a první kolo, abych se dostal do první skupiny a mohl bojovat o přední umístění," dodal.

GP Valencie, závěrečný 18. závod MS silničních motocyklů - kvalifikace
Do 125 ccm: 1. Márquez (Šp./Derbi) 1:39,564, 2. Terol (Šp./Aprilia) -0,108, 3. Smith (Brit./Aprilia) -0,148, 4. Cortese (Něm./Derbi) -0,314, 5. P. Espargaró (Šp./Derbi) -0,355, 6. Rabat (Šp./Aprilia) -0,895, ...20. Kornfeil (ČR/Aprilia) -3,169.
MotoGP: 1. Stoner (Austr./Ducati) 1:31,799, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,331, 3. Simoncelli (It./Honda) -0,445, 4. Rossi (It./Yamaha) -0,531, 5. Hayden (USA/Ducati) -0,623, 6. Spies (USA/Yamaha) -0,767.
Moto2: 1. Elías (Šp./Moriwaki) 1:36,141, 2. Bradl (Něm./Suter) -0,106, 3. Iannone (It./Speed Up) -0,114, 4. Redding (Brit./Suter) -0,202, 5. De Angelis (San Mar./Motobi) -0,272, 6. Sofuoglu (Tur./Suter) -0,302, ...9. Abraham (ČR/FTR) -0,483.