Rubriky:

Motocykly

Krasnikov je posedmé v řadě mistrem světa na ledové ploché dráze

28. března 2011 10:45 - INZELL

Rus Nikolaj Krasnikov se posedmé za sebou stal mistrem světa na ledové ploché dráze a je nejúspěšnějším jezdcem historie této disciplíny. Zisk dalšího titulu potvrdil výhrami v obou víkendových závodech v Inzellu a překonal bilanci šestinásobného šampiona Gabdrachama Kadyrova.

 

pro Sport.cz Aleš Suchánek

Souboj dalších ruských plochodrážníků o celkové druhé místo pro sebe o jediný bod rozhodl Igor Kononov, třetí skončil Danil Ivanov. Převahu Rusů potrhl fakt, že ve všech osmi finálových jízdách letošního šampionátu startovali pouze závodníci z této země.

Nejlepším jezdcem "zbytku světa" se stal devátý Rakušan Franz Zorn. Antonín Klatovský celkově obsadil 13. místo, jeho mladší bratr Jan zasáhl pouze do posledního z osmi finálových závodů.

"Jsem rád, že to mám za sebou. Zdejší dráha byla na mě moc rychlá, za současného zdravotního stavu jsem zajel maximum. Po pádu ve Švédsku minulý týden jsem otlučený jak píšťalka, a tak to samozřejmě nebyl výkon na sto procent, zejména v neděli," řekl spolupracovníkovi ČTK Antonín Klatovský, jenž letos spolu s bratrem vybojoval na ledě bronz z MS družstev.

Závěr MS na ledové ploché dráze v Inzellu (Německo):
7. závod: 1. Krasnikov, 2. Kononov, 3. D. Ivanov (všichni Rus.), ...11. A. Klatovský (ČR).
8. závod: 1. Krasnikov, 2. Kononov, 3. D. Chomicevič (Rus.), ...13. A. Klatovský, 14. J. Klatovský (ČR).
Konečné pořadí: 1. Krasnikov 176, 2. Kononov 153, 3. D. Ivanov 152, ...13. A. Klatovský 54, 20. J. Klatovský 5.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly