Biaggi stáhnul Rossiho náskok na jediný bod

SACHSENRING (Německo)

V královské kategorii MotoGP se na Velké ceně Německa silničních motocyklů konečně z vítězství radoval Ital Max Biaggi. Ten díky vítězství už na vedoucího muže MS Valentina Rossiho ztrácí v průběžném pořadí jediný bod. Z českých závodníků bodoval jen Jakub Smrž, 15. v kubatuře do 250 ccm. Lukáš Pešek ani Václav Bittman na body nedosáhli, Janáková se nekvalifikovala.

Rossi dnes sice závod na rozdíl od brazilské Grand Prix dokončil, dojel ale až čtvrtý se ztrátou čtyř a půl sekundy. Propadat se začíná Sete Gibernau. Španělský jezdec, jenž ještě před Velkou cenou Nizozemska kraloval průběžnému pořadí, dnes podruhé za sebou nedojel do cíle a italské duo se mu vzdaluje.

Smrž si na Sachsenringu připsal svůj sedmý bod a po polovině odjetých závodů mu v průběžném hodnocení MS patří 23. příčka. Získaný bod byl alespoň částečnou náplastí na pokaženou kvalifikaci, 21letý jezdec startoval až z šesté řady. Vítězný Pedrosa si upevnil vedení v MS, před dnes pátým Francouzem Randym de Punietem má již pětadvacetibodový náskok.

Na rozdíl od Smrže si ve stopětadvacítkách Pešek oproti kvalifikaci pohoršil. Na startu mu patřila 14. pozice, tu ale neudržel a skončil sedmnáctý. Na vítězného Itala Roberta Locatelliho ztratil téměř 38 vteřin, na bodovanou patnáctou pozici mu však chyběla jen necelá půlsekunda. Slušně zajel ve své letošní premiéře Bittman, jenž po nepovedené kvalifikaci skončil v závodu na 25. místě.