Rubriky:

Motocykly

Smrž vyhrál v USA podruhé v kariéře kvalifikaci superbiků

28. května 2012 07:24 - Tooele
(Aktualizováno: 28. května 2012 09:01)

Český motocyklový závodník Jakub Smrž vyhrál podruhé v kariéře kvalifikaci na závod mistrovství světa superbiků. Devětadvacetiletý jezdec na ducati byl nejrychlejší v nedělním superpole na okruhu v Miller ve Spojených státech amerických.

 

www.fansofsmrz.cz

Smrž zajížděl v Utahu rychlé časy už v trénincích a pole position získal díky dalšímu zlepšení v závěru kvalifikace. O 184 tisícin sekundy předstihl Španěla Carlose Checu na stroji stejné značky, třetí skončil s odstupem 436 tisícin Brit Tom Sykes s kawasaki.

Poprvé šlo vše podle plánu

Smrž přitom zajel nejrychlejší čas na záložní pneumatice, k níž se vrátil poté, co nebyl spokojen s novou. "Jsem strašně rád, že jsme v superpole zúročili perfektní práci za oba dva dny. Snad poprvé šlo letos vše podle plánu. Poděkování si nejvíc zaslouží tým, který odvedl parádní práci a motorka funguje nejlépe, co si kdy pamatuju," uvedl český jezdec na stránce fansofsmrz.cz.

"Ale dnes to byla jen důležitá část závodního víkendu a samozřejmě zítra (v pondělí) přijde to nejdůležitější. Pokusím se navázat na superpole, protože motorka i já na to máme. Určitě to nebude snadné, ale dám do toho vše," dodal Smrž.

Bývalý pravidelný účastník mistrovství světa MotoGP Smrž vyhrál kvalifikaci v superbicích po téměř třech letech, naposledy se mu to povedlo v červnu roku 2009 v Misanu. První z dnešních dvou závodů začíná ve 20:00 SELČ.

Kvalifikace na závod mistrovství světa superbiků v Salt Lake City:
1. Smrž (ČR/Ducati) 1:47,626
2. Checa (Šp./Ducati) -0,184
3. Sykes (Brit,/Kawasaki) -0,436.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly